Faillissement fabrikant kindermeubelen

Woensdag 08 januari 2025

Baby- en kindermeubelfabrikant Bopita uit Elst (Gelderland) is failliet verklaard. Curator Guido Roest onderzoekt of een doorstart mogelijk is. Dat meldt RTL Nieuws.
Faillissement fabrikant kindermeubelen

De drie bedrijven achter het merk Bopita (foto; website) – Frost Beheer, Lion International en Lion International Retail – gingen op 24 december failliet. Hoewel officieel nog niets bekend is over de oorzaken, ligt de mislukte transitie van traditionele groothandelstak naar moderne webshop mogelijk ten grondslag aan het faillissement.

 

Bopita is bekend van zijn kinderbedden, boxen, kinderstoelen en baby- en kinderkamers. Ook voert het bedrijf merken als Toitoi Kids en Cocomilou en laat het veel meubels in Roemenië produceren. Hoewel Bopita in 2021 en 2022 nog winstgevend was - ondanks dat een van de bedjes in 2021 volgens de NVWA als niet veilig werd beschouwd - en de bedrijven erachter nog een positief eigen vermogen hadden, liepen de omzet en marges in de eerste helft van 2023 terug, terwijl de kosten opliepen.

 

Omslag naar webwinkel
De kindermeubelspecialist heeft naar eigen opgave circa 50 dealers en 15 shop-in-shop's in België en Nederland. In september 2012 was het bedrijf gestart met het openen van showrooms, een conceptstore van 400m2 en twee flagshipstores van ongeveer 1.300m2 gevestigd in Oldenzaal, Weert en Nuenen. In het najaar van 2014 was een vijfde Bopita-store in het pand van het Prénatal Hearts warenhuis in Amersfoort geopend.

 

Maar op site inmiddels alleen nog maar sprake van de vestiging in Elst. Om uit het dal te komen, wilde de kindermeubelmaker de traditionele groothandelstak omvormen tot een moderne webwinkel. Om een deel van de omslag te financieren, zou eigenaar Jan Willem de Vries een half miljoen euro in het bedrijf steken. Maar daarnaast was Bopita afhankelijk van externe financiers, waardoor het voortbestaan van de onderneming onzeker bleef. Omdat er sindsdien geen nieuwe jaarverslagen zijn verschenen, is het onduidelijk wat de resultaten in 2023 en 2024 precies waren.

 

Doorstart
De curator zet in op een mogelijke doorstart, maar benadrukt dat er nog geen concrete plannen zijn. 'Dit is geen faillissement waarbij de doorstartplannen al klaarliggen. Alles is nog in beweging. Maar een doorstart zou natuurlijk voor alle betrokkenen het beste zijn.'



Links

www.bopita.com

Tags

nieuws, interieur, boxen, kindermeubelen, meubelen, fabrikant, groothandel, leverancier, babykamers, kinderkamers, transitie, webshop, offline, online, omzet, marge, financiering, financiers, resultaten, verlies, retail, jaarverslagen, opschorting, surseance, failliet, faillissement, bankroet, faling, boeken neerleggen, bankruptcy, overname, overnemen, kopen, koop, redden, acquisitie, #bopita, #toitoikids, #cocomilou, #frostbeheer, #lioninternational

Gerelateerd nieuws
Joli's nieuwe Arcs Bench
Meubelmerk Joli heeft een nieuwe zitbank toegevoegd aan de Arcs-collectie: de Arcs Bench. Het ontwerp is afkomstig van de Belgische designer Jeffrey Huyghe en sluit aan bij de vormgeving van de eerder gepresenteerde Arcs Tafel.
lees verder
6 Stylingtips zakelijk interieur
[Sponsored artikel] - Het interieur van je eigen zaak is meer dan een praktische ruimte: het vertelt je verhaal, spreekt je klanten aan en weerspiegelt je merkidentiteit.
lees verder
Vooruitblik op Spoga+gafa 2025
Van 22-24 juni 2025 is Keulen opnieuw het internationale middelpunt voor de tuin- en barbecuesector. Tijdens Spoga+gafa 2025 kunnen bezoekers rekenen op een inhoudelijk programma, actuele trends en volop inspiratie.
lees verder
 
Sedus blijf winstgevend
lees verder
Bijeenkomst keuken expertgroep
Op dinsdag 28 mei 2025 vond de derde interactieve bijeenkomst plaats van de expertgroep Keukenmonteur, een initiatief waarin het bedrijfsleven en het onderwijs samen optrekken om de toekomst van het vak keukenmonteur veilig te stellen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden