Esthetiek van cacaoschillen

Maandag 21 augustus 2023

Forbo introduceert de nieuwe Marmoleum Cocoa-collectie, waarbij in de productie o.a. afval van oude vloeren en snij-afval wordt toegepast.
Esthetiek van cacaoschillen
Esthetiek van cacaoschillen

De nieuwe Marmoleum Cocoa-collectie laat zien dat klimaatvriendelijke vloeren een wereld aan nieuwe designmogelijkheden openen. Deze collectie combineert de esthetiek van cacaoschillen met rustige minerale tinten. De zes nieuwe warme en natuurlijke kleuren passen in vrijwel iedere omgeving of interieur en sluiten mooi aan op natuurlijke bouwmaterialen. Daarnaast zijn ze goed te combineren met andere Marmoleumcollecties zoals Walton, Linear en Marbled.

 

Voor de productie van deze nieuwe collectie is Forbo Flooring gestart met het hergebruik van oude linoleumvloeren voor de productie van de nieuwste Marmoleum Cocoa-collectie. Voor de productie van de klimaatvriendelijke vloer hergebruikt de vloerenproducent ook cacaoschillen van Zaanse cacaobedrijven.

 

Naast oude vloeren bevat Marmoleum Cocoa ook snijrestanten van nieuw gelegde vloeren. In totaal bestaat de collectie naar eigen zeggen voor ruim 30% uit hernieuwbare grondstoffen zoals cacao-schillen en voor 43% uit gerecyclede materialen. Linoleumvloeren bestaan van oorsprong al voor 97% uit natuurlijke materialen zoals lijnolie, hars, houtmeel en kalksteen en gaan daardoor decennialang mee.

 

Er is volgens Tobias van Sabben, global sustainability program manager van Forbo Flooring, nog steeds veel meer mogelijk zolang je samen aan oplossingen werkt: 'Circulariteit vraagt om samenwerking. Van architect, klant tot vloerenbedrijf en fabrikant: iedereen kan bijdragen. We hopen met deze collectie andere spelers in de bouwketen te inspireren om samen op allerlei manieren werk te maken van circulariteit.'



Links

www.forbo-flooring.nl

Tags

nieuws, interieur, hergebruik, vloeren, linoleumvloeren, productie, snijafval, oudevloeren, recycling, circulair, circulariteit, architekt, producent, oplossingen, vloerenbedrijf, vloerenproducent, cacaoschillen, design, ontwerp, nieuw, bouwmaterialen, natuurlijk, cocoa, walton, lineair, marbled, #forbo, #forboflooring, #marmoleum

Gerelateerd nieuws
 
Riverevents vaart langs steden
lees verder
Prijsverlagingen Ikea
Ikea investeert €1,2 miljard in prijsverlagingen in Europa om terughoudende consumenten aan te trekken.
lees verder
FFD wordt EFD
Flanders Flooring Days gaat vanaf 2028 verder als European Flooring Days. De nieuwe naam weerspiegelt de internationale schaal die het event de voorbije vijf edities heeft opgebouwd, met Vlaanderen als vaste thuisbasis.
lees verder
Financiële problemen Headlam
Headlam Group (Engeland) is op weg naar surseance na mislukte reddingspoging. De Nederlandse activiteiten zijn een aantal dagen geleden al verkocht aan een investeerder.
lees verder
Festival Ambacht 2026
Op zaterdag 26 en zondag 27 september 2026 wordt de NDSM Loods in Amsterdam weer omgebouwd tot een enorme ambachtelijke werkplaats, waar ambachtslieden uit binnen- en buitenland hun passie delen met een breed publiek.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden