Einde Nolte Germersheim

Donderdag 01 mei 2025

Het doek valt voor Nolte Möbel. Het bekende Duitse familiebedrijf sluit in juli 2025 definitief de deuren. De zoektocht naar een overnamekandidaat is mislukt, waardoor ook de laatste 230 werknemers hun baan verliezen.
Einde Nolte Germersheim

Foto: Die Rheinpfalz

 

In november 2023 vroeg Nolte Möbel faillissement aan, zoals Interieurjournaal destijds meldde. Ondanks pogingen om het bedrijf voort te zetten onder curatele en de aanstelling van Jan Paschen als nieuwe managing director in juni 2024, mocht alle inspanning niet baten. De omzet daalde in rap tempo van een stabiele 100 miljoen euro naar slechts 65 miljoen euro in 2023.

 

Volgens curator Steffen Rauschenbusch verliep de situatie schrijnend snel: 'In februari ging het nog goed, in maart was het matig en in april was het een ramp,' zei hij tegenover Die Rheinpfalz, dat als eerste over de definitieve sluiting berichtte. Vanaf 1 mei wordt de productie afgebouwd. In juli stopt het bedrijf volledig.

 

Nolte Möbel was sinds de oprichting in 1955 uitgegroeid tot een van de belangrijkste leveranciers van slaapkamer- en kastsystemen in Europa. Met circa 1.000 medewerkers was het jarenlang een van de grootste werkgevers in de regio Germersheim. Het bedrijf stond bekend om zijn Duitse degelijkheid en tijdloze ontwerpen, maar had het de laatste jaren steeds moeilijker. De meubelbranche kampt met structurele problemen, zoals hoge kosten, dalende consumentenbestedingen en internationale concurrentie.

Vakbond IG Metall noemt daarnaast ook geopolitieke spanningen en onduidelijkheid rond handelsregels als extra drukfactoren die hebben bijgedragen aan het uiteindelijke faillissement. Wat er met het fabriekspand in Germersheim gaat gebeuren, is nog niet bekend.

 

De Nolte Groep benadrukt dat de sluiting alleen Nolte Möbel in Germersheim betreft. Andere onderdelen van de groep, zoals keukenfabrikant Nolte Küchen in Löhne, blijven gewoon operationeel.



Links

www.nolte-moebel.de

Tags

nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, fabrikant, industrie, gestoffeerd, meubelsector, woonkamer, slapen, slaapkamer, meubilair, project, kantoor, meubel, stoel, fauteuil, tafel, bank, verlies, failliet, faillissement, bankroet, overname, curator, faling, boeken neerleggen, insolventie, doorstart, sluiting, #failliet, #noltemoebel

Gerelateerd nieuws
Kave Home opent in Gent
Kave Home heeft zijn eerste eigen winkel in België geopend, in het hart van Gent en breidt daarmee het landennetwerk uit.
lees verder
Linnen beddengoedcollectie
Suite702 introduceert washed linnen beddengoedcollectie: comfortabel en ademend linnen in tien subtiele tinten.
lees verder
Fonq failliet verklaard
De rechtbank in Utrecht heeft op vrijdag 27 maart 2026 het faillissement uitgesproken over Fonq Groep en Fonq.nl Daarmee komt een einde aan de zelfstandige voortzetting van het online woonplatform, na een korte periode van surseance van betaling.
lees verder
 
Oproep tot snelle maatregelen
lees verder
Jonge ontwerpers op Masterly
Het Hout- en Meubileringscollege (HMC) presenteert ook dit jaar weer het werk van een aantal jonge ontwerpers op Masterly in Milaan tijdens de Milaan Design Week.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden