Einde Nolte Germersheim

Donderdag 01 mei 2025

Het doek valt voor Nolte Möbel. Het bekende Duitse familiebedrijf sluit in juli 2025 definitief de deuren. De zoektocht naar een overnamekandidaat is mislukt, waardoor ook de laatste 230 werknemers hun baan verliezen.
Einde Nolte Germersheim

Foto: Die Rheinpfalz

 

In november 2023 vroeg Nolte Möbel faillissement aan, zoals Interieurjournaal destijds meldde. Ondanks pogingen om het bedrijf voort te zetten onder curatele en de aanstelling van Jan Paschen als nieuwe managing director in juni 2024, mocht alle inspanning niet baten. De omzet daalde in rap tempo van een stabiele 100 miljoen euro naar slechts 65 miljoen euro in 2023.

 

Volgens curator Steffen Rauschenbusch verliep de situatie schrijnend snel: 'In februari ging het nog goed, in maart was het matig en in april was het een ramp,' zei hij tegenover Die Rheinpfalz, dat als eerste over de definitieve sluiting berichtte. Vanaf 1 mei wordt de productie afgebouwd. In juli stopt het bedrijf volledig.

 

Nolte Möbel was sinds de oprichting in 1955 uitgegroeid tot een van de belangrijkste leveranciers van slaapkamer- en kastsystemen in Europa. Met circa 1.000 medewerkers was het jarenlang een van de grootste werkgevers in de regio Germersheim. Het bedrijf stond bekend om zijn Duitse degelijkheid en tijdloze ontwerpen, maar had het de laatste jaren steeds moeilijker. De meubelbranche kampt met structurele problemen, zoals hoge kosten, dalende consumentenbestedingen en internationale concurrentie.

Vakbond IG Metall noemt daarnaast ook geopolitieke spanningen en onduidelijkheid rond handelsregels als extra drukfactoren die hebben bijgedragen aan het uiteindelijke faillissement. Wat er met het fabriekspand in Germersheim gaat gebeuren, is nog niet bekend.

 

De Nolte Groep benadrukt dat de sluiting alleen Nolte Möbel in Germersheim betreft. Andere onderdelen van de groep, zoals keukenfabrikant Nolte Küchen in Löhne, blijven gewoon operationeel.



Links

www.nolte-moebel.de

Tags

nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, fabrikant, industrie, gestoffeerd, meubelsector, woonkamer, slapen, slaapkamer, meubilair, project, kantoor, meubel, stoel, fauteuil, tafel, bank, verlies, failliet, faillissement, bankroet, overname, curator, faling, boeken neerleggen, insolventie, doorstart, sluiting, #failliet, #noltemoebel

Gerelateerd nieuws
Joli's nieuwe Arcs Bench
Meubelmerk Joli heeft een nieuwe zitbank toegevoegd aan de Arcs-collectie: de Arcs Bench. Het ontwerp is afkomstig van de Belgische designer Jeffrey Huyghe en sluit aan bij de vormgeving van de eerder gepresenteerde Arcs Tafel.
lees verder
6 Stylingtips zakelijk interieur
[Sponsored artikel] - Het interieur van je eigen zaak is meer dan een praktische ruimte: het vertelt je verhaal, spreekt je klanten aan en weerspiegelt je merkidentiteit.
lees verder
Vooruitblik op Spoga+gafa 2025
Van 22-24 juni 2025 is Keulen opnieuw het internationale middelpunt voor de tuin- en barbecuesector. Tijdens Spoga+gafa 2025 kunnen bezoekers rekenen op een inhoudelijk programma, actuele trends en volop inspiratie.
lees verder
 
Sedus blijf winstgevend
lees verder
Bijeenkomst keuken expertgroep
Op dinsdag 28 mei 2025 vond de derde interactieve bijeenkomst plaats van de expertgroep Keukenmonteur, een initiatief waarin het bedrijfsleven en het onderwijs samen optrekken om de toekomst van het vak keukenmonteur veilig te stellen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden