Einde Nolte Germersheim

Donderdag 01 mei 2025

Het doek valt voor Nolte Möbel. Het bekende Duitse familiebedrijf sluit in juli 2025 definitief de deuren. De zoektocht naar een overnamekandidaat is mislukt, waardoor ook de laatste 230 werknemers hun baan verliezen.
Einde Nolte Germersheim

Foto: Die Rheinpfalz

 

In november 2023 vroeg Nolte Möbel faillissement aan, zoals Interieurjournaal destijds meldde. Ondanks pogingen om het bedrijf voort te zetten onder curatele en de aanstelling van Jan Paschen als nieuwe managing director in juni 2024, mocht alle inspanning niet baten. De omzet daalde in rap tempo van een stabiele 100 miljoen euro naar slechts 65 miljoen euro in 2023.

 

Volgens curator Steffen Rauschenbusch verliep de situatie schrijnend snel: 'In februari ging het nog goed, in maart was het matig en in april was het een ramp,' zei hij tegenover Die Rheinpfalz, dat als eerste over de definitieve sluiting berichtte. Vanaf 1 mei wordt de productie afgebouwd. In juli stopt het bedrijf volledig.

 

Nolte Möbel was sinds de oprichting in 1955 uitgegroeid tot een van de belangrijkste leveranciers van slaapkamer- en kastsystemen in Europa. Met circa 1.000 medewerkers was het jarenlang een van de grootste werkgevers in de regio Germersheim. Het bedrijf stond bekend om zijn Duitse degelijkheid en tijdloze ontwerpen, maar had het de laatste jaren steeds moeilijker. De meubelbranche kampt met structurele problemen, zoals hoge kosten, dalende consumentenbestedingen en internationale concurrentie.

Vakbond IG Metall noemt daarnaast ook geopolitieke spanningen en onduidelijkheid rond handelsregels als extra drukfactoren die hebben bijgedragen aan het uiteindelijke faillissement. Wat er met het fabriekspand in Germersheim gaat gebeuren, is nog niet bekend.

 

De Nolte Groep benadrukt dat de sluiting alleen Nolte Möbel in Germersheim betreft. Andere onderdelen van de groep, zoals keukenfabrikant Nolte Küchen in Löhne, blijven gewoon operationeel.



Links

www.nolte-moebel.de

Tags

nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, fabrikant, industrie, gestoffeerd, meubelsector, woonkamer, slapen, slaapkamer, meubilair, project, kantoor, meubel, stoel, fauteuil, tafel, bank, verlies, failliet, faillissement, bankroet, overname, curator, faling, boeken neerleggen, insolventie, doorstart, sluiting, #failliet, #noltemoebel

Gerelateerd nieuws
Eerste exposanten MBB bekend
Meubelbeurs Brussel (MBB) geeft meer inhoud aan het campagneconcept 'Enter the Decosystem'. De organisatie plaatst natuur, duurzaamheid en beleving centraal en maakt tegelijk de eerste exposanten voor de komende editie bekend.
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Koelnmesse neemt Design Post over
Design Post in Keulen komt vanaf 1 januari 2027 in handen van Koelnmesse. Met de overname verdwijnt het huidige showroomconcept en krijgt de locatie een nieuwe functie binnen het portfolio van de beursorganisatie.
lees verder
 
Freistil toont heruitgave bank
lees verder
Veel nieuws over Incoda 2026
Van 21-23 september 2026 komt de interieurbranche samen op Incoda in Gorinchem. Tijdens deze 3 dagen zie je de nieuwste collecties, kleuren en materialen om je advies, showroom, studio of projecten klaar te maken voor het nieuwe seizoen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden