Egger blijft groeien

Maandag 30 juli 2018

De Duitse laminaat- en houtproducent Egger heeft in het boekjaar 2017/2018 een zeer positief resultaat behaald.
Egger blijft groeien

Het boekjaar 2017/18 loopt tot 30 april 2018. De omzet van de hele Egger groep, met de onderdelen interieur/meubelen, vloeren en bouwproducten bedroeg in dit boekjaar bijna € 2.700 miljoen (+12,5%) en een Ebitda van ruim € 445 miljoen (+ 22,6%). Het familiebedrijf heeft het eigen vermogen van 37,5% naar 40,5% weten op te schroeven, aldus het persbericht.

Thomas Leissing, verantwoordelijk voor financiën, administratie en logistiek, is namens de directie (foto; Egger) blij dat in vrijwel alle markten groei werd bereikt, dankzij een goede algemene economische ontwikkeling.

Niet-Europese landen spelen een groeiende rol in de totale omzet van Egger. In Zuid-Amerika en de andere overzeese regio's werd al 11,2% van de omzet gegenereerd (vorig jaar 7,6%). Een belangrijke bijdrage aan deze toename werd geleverd door de nieuwe Concordia-fabriek in Argentinië, die in oktober 2017 werd overgenomen, zo vult Möbelkultur aan.

Het aandeel van West-Europa, de belangrijkste markt voor Egger, daalde van 63,0% naar 59,3% van de totale omzet. De markten van Centraal- en Oost-Europa en Rusland bleven stabiel op zo'n 29,5%. Alleen de politieke situatie in Oekraïne en de dalende verkoop van vloeren in Turkije toonde negatieve effecten, die echter gecompenseerd werden door omzetgroei in andere afzetgebieden in de regio.

Van de omzet in het boekjaar 2017/2018 werd 76,8% gegenereerd door Egger Decorative Products (meubel- en interieurproducten). In vergelijking met het voorgaande jaar steeg de omzet met +13,4% en bedroeg ruim € 2.193 miljoen.

 



Links

www.egger.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, vloer, leggen, vloeren, parket, meubel, laminaat, plaat, platen, paneel, panelen, interieurbouw, bouw, stofferen, stoffering, #egger

Gerelateerd nieuws
Opgeruimd staat netjes!
[Sponsored artikel] - Is het in huis vies of rommelig, dan kom je maar moeilijk tot rust. Doe er regelmatig wat aan, anders verwaarloos je je woning teveel om lekker te kunnen wonen. Maar hoe houd je je huis netjes?
lees verder
Versterking Comafin groep
Comafin Groep versterkt formuleteams van De Woonspecialist en Thuisin met twee nieuwe formulemanagers.
lees verder
Duurzaamheid leidraad kantoorinrichting
[Sponsored artikel] - Duurzaamheid speelt een steeds grotere rol in hoe kantoren worden ingericht. Dat komt niet alleen door wetgeving, maar ook door groeiend bewustzijn over klimaat en gezondheid.
lees verder
 
Ambacht als collectieve kracht
lees verder
Secolo x Tableau in Milaan
Tijdens Milano Design Week 2026 presenteert Secolo voor het eerst een samenwerking met een extern ontwerpstudio. Het merk kondigt een project aan waarbij wordt samengewerkt met het Deense bedrijf Tableau.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden