Eerste Casa geopend in Utrecht

Vrijdag 01 juni 2018

De verkoop van de onderdelen van Blokker is bijna ten einde. Zo is het grootste deel van de Xenos vestigingen verkocht. Ze worden omgebouwd naar Interieurwinkel Casa.
Eerste Casa geopend in Utrecht

Na de verkoop van Leen Bakker, Intertoys, Bart Smit en de Duitse tak van Xenos, heeft de Belgische winkelketen Casa een groot deel van de winkels van Xenos in Nederland overgenomen. Daarmee blijven de winkels in de familie, want Ab Blokker, de broer van voormalig Blokker directeur Jaap, heeft via een stichting nog altijd zeggenschap over Casa, hoewel de dagelijkse leiding in handen is van Giane Van Landuyt.

Casa is in 1925 opgericht als handelaar in zuivelproducten en later met voedingswaren van het merk Fort, waaronder koffie. Begin jaren zeventig komen daar de Comfort Centers bij met huishoudartikelen en geschenken. In 1975 wordt de eerste winkel onder de nieuwe naam Casa geopend.

In 1988 wordt de groeiende winkelketen overgenomen door Blokker, dat in hetzelfde jaar ook Leen Bakker koopt. Xenos wordt een jaar later overgenomen van De Gruyter.

Het is de start van een verdere internationale groei van Casa dat nieuwe winkels opent in België en Luxemburg, gevolgd door Frankrijk, Portugal, Spanje, Zwitserland, Italië, en Oostenrijk, maar ook Aruba en Marokko. De expansie gaat deels met eigen winkels, deels via franchisenemers. Inmiddels telt Casa ruim vijfhonderd winkels in tien landen.

Casa heeft een webshop, waar klanten online bestellingen kunnen plaatsen die in de winkel zijn af te halen. Ook ontwikkelde de retailer een totaal vernieuwd winkelconcept. In 2016 zijn veertig winkels naar het nieuwe concept omgebouwd, gevolgd door tweehonderd in 2017. De komende twee jaar worden ook alle overige winkels van de nieuwe uitstraling voorzien.

Nog dit jaar gaan de eerste vijftig vestigingen in Nederland open, Casa heeft in totaal 110 locaties overgenomen van de vroegere zusterformule Xenos. De eerste is vandaag geopend in Utrecht (foto; Facebookpagina Casashops). Het assortiment van Casa bestaat uit decoratie- en geschenkartikelen, huishoudtextiel, keukenaccessoires en meubelen voor in en rond het huis.

 



Links

www.blokker.nl
www.blokkerholding.nl
www.casashops.com
www.gembenelux.com
www.kwantum.nl
www.leenbakker.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, huishoud, woonwinkel, detailhandel, formule, franchise, winkelformule, inkoop, inkoopvereniging, inkoopcombinatie, reorganisatie, sluiting, overname, acquisitie, merger, webshop, retail, winkel, detailhandel, keten, #blokker, #leenbakker #gilde, #kwantum, #casa

Gerelateerd nieuws
HNI neemt Steelcase over
De Amerikaanse kantoormeubelspecialist HNI Corporation neemt branchegenoot Steelcase Inc. over voor circa $ 2,2 miljard. De overname, op 4 augustus bekendgemaakt, brengt twee grote spelers met complementaire portfolio’s en dealernetwerken samen.
lees verder
Belang duurzaamheid voor klant
Steeds meer consumenten vinden duurzaamheid belangrijk bij hun aankoopbeslissing. Dat is een kans voor de hele sector: van retailer tot producent. Reden voor brancheorganisaties Inretail en Modint voor een campagne die feiten over duurzaamheid scheidt van fabels.
lees verder
Uitbreiding Ikea in China
Ingka Group, de grootste Ikea-retailer, heeft officieel zijn online winkel op JD. com gelanceerd, met als doel meer mensen in China te bereiken met zijn aanbod en kennis op het gebied van woninginrichting.
lees verder
Nieuwe vakevents dichterbij
De twee nieuwe vakevents voor de retailbranche van de Trade Mart Utrecht, Jewels & Luxury en Kitchen & Design Days 2026, komen er aan. Maar eerst nog de najaarseditie van de Retailbeurs .
lees verder
 
Moll Funktionsmöbel stopt
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden