Dunlopillo vraagt faillissement aan

Dinsdag 19 juli 2016

Vorige week heeft Dunlopillo bij de rechtbank in Aschaffenburg een aanvraag gedaan voor een faillissement in eigen beheer.
Dunlopillo vraagt faillissement aan
Dunlopillo vraagt faillissement aan

Bij een dergelijke werkwijze handelt de onderneming, in dit geval onder leiding van de nieuwe CEO François Duparc, ondersteund door een advocaat, zelf het faillissement af in plaats van dat dit door een curator gebeurt. Het proces wordt onder auspiciën van de rechtbank gecontroleerd door een andere advocaat.

Het doel is om ondanks de problemen de bedrijfsvoering trachten voort te zetten. De salarissen van de 120 medewerkers zijn de komende maanden gedekt door een faillissementsfonds. Als oorzaak voor de economische problemen van de fabrikant van slaapsystemen wordt een sterke prijsconcurrentie op de markt van vooral matrassen genoemd, maar ook beheersfouten van de voormalige eigenaar.

Dunlopillo was tot recent een 100% dochteronderneming van Cauval. Nu is het bedrijf een dochteronderneming van France Bedding Group (FBG), waarvan Perceva de nieuwe eigenaar is. Laatstgenoemde is een Frans investeringsfonds gespecialiseerd in herstructurering van bedrijven als lange termijn investering.

 

François Duparc (foto; courrierdumeuble) was al eerder lang sales director (van 1990-2007) van Dunlopillo (en Treca) en sindsdien actief voor onder meer het Duitse Schramm en het Amerikaanse Pure Latex Bliss.

 



Links

www.dunlopillo.de
www.perceva.fr

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, meubel, wonen, design, meubilair, slapen, slaapkamer, matras, slaapsysteem, hoofdbord, projectinrichting, bed, boxspring, slaap, overname, fusie, kussen, failliet, faillissement, insolventie, insolvenz, boeken neerleggen, bankroet.

Gerelateerd nieuws
 
Duitser kiest voor kwaliteit
lees verder
Goede dakisolatie, minder stookkosten
[Sponsored artikel] - Je zet de verwarming aan, maar het blijft toch fris in huis. Herkenbaar? De kans is dan groot dat het dak niet goed geïsoleerd is en stook je de verwarming heel inefficiënt.
lees verder
Tegels kiezen met karakter en sfeer
[Sponsored artikel] - Tegels zijn als vloerbedekking een essentieel onderdeel van je interieur. Wil je dat je huis een karakteristieke uitstraling krijgt? Dan is het kiezen van de juiste tegels cruciaal. Maar waar begin je?
lees verder
Tweedehandsplatform Ikea breder
Interieurketenbedrijf Ikea brengt haar tweedehandsplatform - na Spanje, Noorwegen, België en Luxemburg - nu ook naar Engeland. Voor een uitrol in Nederland is nog geen datum gepland.
lees verder
Garant-eigenaar Lauten overleden
Hans-Dieter Lauten, eigenaar van Garant Group, is op 13 augustus op 80-jarige leeftijd overleden. Hij speelde decennialang een belangrijke rol in de ontwikkeling en internationalisering van de organisatie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden