DigitalStrom: eenvoudige domotica

Dinsdag 12 mei 2015

Slimme oplossingen in huis: op zoek naar domotica of smarthome-technologieën voor meer comfort, energie-efficiëntie, veiligheid en intelligente toepassingen? DigitalStrom belooft eenvoud.
DigitalStrom: eenvoudige domotica
DigitalStrom: eenvoudige domotica DigitalStrom: eenvoudige domotica DigitalStrom: eenvoudige domotica

De meeste apparaten in huis eenvoudig bedienen via een blokje dat lijkt op Lego of een groot kroonsteentje: het afgebeelde kleine DigitalStrom-component bevat een computer. Deze kan data opslaan, schakelen, dimmen en energie meten. Het apparaatje communiceert via normale stroomleidingen, ook de bestaande! Er is dus geen renovatie nodig om het systeem te integreren. De componenten kunnen achter de lichtschakelaars worden geïnstalleerd.

Daarbij het is betrouwbaar en flexibel. "Of het een Miele wasmachine, verlichting van Philips Hue of een SONOS-systeem is, DigitalStrom levert de infrastructuur om met deze apparaten te communiceren", stelt smarthome-expert Rick Lancel, die samen met eigenaar Jean Pierre Stander van Pracht Electronica in Bergen op Zoom het Zwitserse product op de Nederlandse markt brengt.

DigitalStrom is gebaseerd op één platform, bestaande ‘ouderwetse’ apparaten kunnen worden aangesloten op het systeem, maar ook smart-IP gedreven apparaten kunnen worden geïntegreerd. Bijvoorbeeld: het licht gaat automatisch aan wanneer je naar de badkamer gaat. De verwarming schakelt uit als je het huis verlaat met behulp van een traditionele lichtschakelaar. De tuinverlichting gaat aan wanneer de zon onder gaat, bijvoorbeeld omdat het is aangesloten op een (internet)-weerstation.

De kosten voor DigitalStrom concurreren al met eenvoudige traditionele oplossingen zoals dimmers.
Het systeem wordt door gebruikers vaak binnen korte tijd uitgebreid met meer kamers of het toevoegen van bijvoorbeeld buitenverlichting en rolluiken. De klant heeft de mogelijkheid om te kiezen uit diensten en deze zelf toevoegen aan zijn smarthome.

Zie via de link een overzicht van het systeem op de Nederlandstalige site.

 

N.B. Vergelijk dit systeem ook eens met het eerder gepubliceerde systeem van RWE.



Links

www.digitalstrom.nl
www.digitalstrom.com/nl/Systeem/Overzicht
www.prachtelectronica.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, kantoor, project, domotica, smart, smart-home, app, veiligheid, comfort, integratie, energie, besparen.

Gerelateerd nieuws
Incoda: interieur in beweging
De Interieur Collectie Dagen (Incoda), die van 21 tot en met 23 september plaatsvinden in de Evenementenhal in Gorinchem, presenteren dit jaar opnieuw een breed programma waarin vakkennis, innovatie en ontmoeting centraal staan.
lees verder
Parrot Series vernieuwd
Grau heeft de Parrot Series opnieuw uitgebracht. De serie bestaat uit een tafellamp en een vloerlamp, beide met een 360° draaibare lampkop. De modellen combineren gericht functioneel licht met instelbare sfeerverlichting.
lees verder
 
Afscheid bij Rinos
lees verder
Imm cologne lanceert india
Koelnmesse, organisator van onder meer Imm cologne, lanceert een nieuw internationaal B2B-event: Imm india. In samenwerking met Indiase brancheorganisaties organiseert de beursgigant op 11–14 maart 2026 een interieurvakbeurs in het India International Convention and Expo Centre in New Delhi.
lees verder
Studenten op DDW
Zes creatieve vakscholen bundelen de krachten voor een gezamenlijke presentatie van studenten op de Dutch Design Week in oktober.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden