Diepe teleurstelling over vonnis

Vrijdag 12 maart 2021

Vandaag heeft de rechtbank uitspraak gedaan in het kort geding dat door branchevereniging Inretail was aangespannen om de winkels in non-food weer geopend te krijgen.
Diepe teleurstelling over vonnis
De rechter geeft Inretail geen gelijk in het standpunt dat de overheid onvoldoende belangenafwegingen heeft gemaakt bij de beslissing tot winkelsluiting over te gaan. Afgelopen maandag dagvaardde Inretail de Nederlandse Staat en vandaag maakte de rechter het vonnis bekend.

 

'Een enorme teleurstelling voor alle winkels die al maanden van veiligheid topprioriteit hebben gemaakt en worstelen om te overleven,' zegt Inretail. 'Wij blijven van mening dat de staat alle belangen die spelen onvoldoende heeft af- en meegewogen toen zij besloot tot winkelsluiting over te gaan. Met de geboden alternatieven zijn voor te veel ondernemers geen realistische omzetten te halen.' Het bestuur van Inretail beraadt zich op vervolgstappen. Inmiddels heeft Inretail overigens besloten voorbreidingen te treffen om in hoger beroep te gaan.

 

Momenteel kunnen 56.000 winkeldeuren alleen omzet realiseren via click&collect en kopen op afspraak. Volledig onterecht vindt Inretail, omdat winkels veilig open kunnen. De huidige situatie is voor ondernemers als ademen door een rietje en volstrekt onvoldoende om op een rendabele manier te kunnen ondernemen. Daardoor staan 50.000 à 60.000 banen op de tocht en dreigt een kaalslag met enorme maatschappelijke en economische gevolgen. De leefbaarheid van talloze wijken, dorpen en steden staat onder druk.

De vraag is natuurlijk - nu Inretail er bij herhaling niet geslaagd is de regering van meer redelijkheid te overtuigen - of winkeliers én hun klanten dit nog langer lijdzaam afwachten.

 

Inmiddels is er wel meer beweging bij non-foodwinkels, mede door de verruiming volgende week (klant per 25 m2). Ikea heeft inmiddels verklaard vanaf volgende week de winkels weer te gaan openen en ING rapporteert vandaag dat pinbetalingen aan het stijgen zijn in non-foodwinkels. Een klein stukje hoop voor ondernemers, maar nog niet lang voldoende om weer rendabel te kunnen draaien.

 



Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, lockdown, click&collect, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, koninklijk, #inretail, #clickcollect, #clickencollect, #kiesretail

Gerelateerd nieuws
Festivalvibe op Design District
Met 6.090 bezoekers, ruim 180 deelnemers en zomerse temperaturen kijkt Design District 2026 terug op een drukbezochte editie. Naast nieuwe collecties en merken stond ook kennisdeling en jong talent centraal.
lees verder
Inspiratiedag Detelec en Amarcords
Tijdens een inspiratiedag op 15 juni presenteren Detelec en Amarcords nieuwe verlichtingsoplossingen en laten zij zien hoe verlichting, techniek en interieurontwerp elkaar kunnen versterken in woon- en projectinterieurs.
lees verder
 
Commissie voor Interieurstylisten
lees verder
Overname Wehkamp
Wehkamp is overgenomen door de Nederlandse modespecialist Omoda. Samen vormen ze één van de grootste Nederlandse fashion & lifestyle-retailers.
lees verder
Nieuwendijk naar Gealux
René Nieuwendijk is gestart als international sales manager bij Gealux. Daarmee heeft hij snel een nieuwe uitdaging gevonden nadat op 1 april zijn dienstverband bij meubelfabrikant Himolla Polstermöbel was beëindigd.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden