Designer van het jaar: Studio Biskt

Vrijdag 21 oktober 2022

Het duo achter Studio Biskt, Charlotte Gigan en Martin Duchêne, is Designer van het Jaar 2022. De Brusselse ontwerpstudio wordt gelauwerd om hun innovatieve ontwerpen die de grenzen van het keramiek opzoeken.
Designer van het jaar: Studio Biskt
Designer van het jaar: Studio Biskt Designer van het jaar: Studio Biskt

De prijs Designer van het Jaar 2022 wordt voor de 17e keer uitgereikt door de magazines Knack Weekend & Le Vif Weekend en de Biënnale Interieur. Partners van de prijs zijn het Design Museum Gent, Cid Grand-Hornu, Design Museum Brussels en Mad Brussels.

Studio Biskt
werd in 2018 in Brussel opgericht door Charlotte Gigan en Martin Duchêne. Beiden studeerden aan La Cambre in Brussel. Zij behaalde er haar master in keramiek, hij zijn master in industrieel ontwerp. Als keramiste en productontwikkelaar ontwerpt het duo objecten die zich bevinden op de grens tussen kunst en design.

 

Charlotte en Martin besteden bijzonder veel aandacht aan de manier waarop hun objecten tot stand komen. Daarbij maken ze gebruik van ingenieuze en technische maakprocessen om industriële producten toch een ambachtelijk karakter te geven. Studio Biskt concentreert zich op één bepaalde techniek, namelijk de extrusie van aardewerk. Een keramische pasta wordt daarbij door een profiel van verschillende vormen geperst. Hierbij werken ze met verschillende materialen zoals steengoed, porselein of aardewerk.

 

De objecten – zoals vazen en banken – die Biskt vervaardigt zijn allemaal uniek, ook al zijn ze in serie gemaakt. Daarnaast maken ze ook hun eigen glazuren en doen ze onderzoek naar een eigen recept voor aardewerk, volledig afkomstig van Brusselse opgravingen. Naast objecten experimenteren ze ook meer en meer met ruimtelijke interventies.

 

De Designer van het Jaar werd voor het eerst uitgereikt in 2006 om Belgisch ontwerptalent in de kijker te zetten. De jury bestond dit jaar uit journalist Amelie Rombauts, Caroline Fiers van de Biënnale Interieur, Evelien Bracke van het Design Museum Gent, Marie Pok van Cid Grand-Hornu, Arnaud Bozzini van het Design Museum Brussels en Dieter Van Den Storm van Mad Brussels.



Links

www.cid-grand-hornu.be/nl
www.designmuseum.brussels
www.designmuseumgent.be
www.interieur.be
www.mad.brussels/nl
www.studiobiskt.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woonaccessoire, lifestyle-product, decoratie, decoratie-artikel, geschenk, gift, cadeau, kado, keramiek, servies, porselein, designers, #cidgrandhornu, #designmuseumbrussels, #designmuseumgent, #biennaleinterieur, #madbrussels, #studiobiskt

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne: interieur leeft in de stad
De eerste editie van Interior Design Days cologne (Idd Cologne) nam de Duitse stad vier dagen over. Geen traditionele beursvloer dit keer, maar een levendig stadsfestival waarin 106 merken zich verspreidden over 16 bijzondere locaties.
lees verder
 
VT Wonen stijlhuis
lees verder
Woonbeurs naar 2026
Na het verdwijnen van de VT Wonen & Design beurs zou de afgelopen week een nieuwe beurs Woondesignhub gehouden zijn. Maar deze kwam te vroeg.
lees verder
 
Museale designcollectie
lees verder
Sterk jaar Sostrene Grene
De Deense winkelketen Søstrene Grene boekte een recordomzet en blijft doorgaan met het openen van nieuwe winkels in Europa.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden