De oorsprong van Labanto ligt in Turijn, bij het bedrijf Avat (Arte Vetraria Antolisei). Dit familiebedrijf, opgericht halverwege de twintigste eeuw door ingenieur Giuseppe Antolisei, wist de eeuwenoude chemische formule voor verzilvering opnieuw te reconstrueren. Generaties lang bleef de kennis binnen de familie, tot het bedrijf in 2005 de deuren sloot.
Zeven jaar later besloot Anna Antolisei de traditie voort te zetten, samen met architect Francesca Brinatti. Samen gaven ze een eigentijdse draai aan het erfgoed van Avat. Labanto verwijst zowel naar het oorspronkelijke laboratorium (LABoratorium ANtolisei TOrino) als naar het nieuwe materiaal dat ontstaat uit de alchemistische transformatie van zilver.
Elke Labanto-spiegel wordt volledig met de hand gemaakt. Transparant vlakglas ondergaat meerdere bewerkingen: het wordt verzilverd in een zilverbad, deels geoxideerd met mineraalpoeder en soms verrijkt met extra materialen die direct op het glas worden aangebracht. Dat proces creëert patronen, kleurverschillen en texturen die elke spiegel een eigen identiteit geven. Wat ooit begon als technisch vakmanschap is zo uitgegroeid tot artistieke expressie.
Links
www.labanto.it
Tags
Nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, meubelretail, meubelsector, verlichting, licht, accessoire, spiegel, accessoire, decoratie, #labanto