De paradox van kantoorinrichting

Maandag 19 augustus 2024

Het lijkt tegenstrijdig. Enerzijds registreerden fabrikanten van kantoormeubelen in Duitsland de eerste helft van 2024 een lichte omzetdaling. Anderzijds is er veel behoefte aan kantoorinrichting en interesse voor vakbeurs Orgatec.
De paradox van kantoorinrichting

Dit alles meldt Industrieverband Büro und Arbeitswelt (IBA), uit Wiesbaden. De eerste zes maanden van 2024 was er sprake van 3% omzetdaling in de kantoormeubelproductie. Na een lange periode waarin vooral zit-sta-werktafels en ruimtevormende elementen in trek waren, daalt dit segment nu met 4,3%. Het zitmeubelsegment is grotendeels stabiel ten opzichte van vorig jaar. De binnenlandse en exportactiviteiten waren ongeveer hetzelfde: -3,0% en -3,3%. Volgens de organisatie is de investeringsachterstand nog steeds groot. Net als eind 2023 houden veel bedrijven bestellingen achter. De belangrijkste reden is de slechte algemene economische situatie, maar ook vertragingen bij nieuwbouw en renovatie spelen een rol. ‘Aan de andere kant is de belangstelling voor onze dienstverlening waarschijnlijk nog nooit zo groot geweest als nu’, schrijft IBA. ‘Er is de noodzaak voor bedrijven in alle sectoren om hun werkorganisatie en dus ook hun kantoren opnieuw in te richten.’

 

De organisator van Orgatec is Koelnmesse. De IBA is haar conceptsponsor. Dit betekent dat de IBA en haar leden het Koelnmesse team actief ondersteunen bij de voorbereiding en organisatie van de vakbeurs. Het feit dat klanten in kantoorinrichting in alle sectoren op zoek zijn naar passende oplossingen, wordt volgens de IBA ook weerspiegeld in de grote belangstelling voor Orgatec. Dit merkt de organisatie is het aantal aanvragen van beurstickets. De vakbeurs vindt dit jaar voor het eerst in een nieuwe constellatie plaats. Naast een marktplaatsconcept dat door alle beurshallen loopt met verschillende thematische accenten, het door de verenigingsleden geïnitieerde Wherever Anywhere – Work Culture Festival plaats.

 

Onderwerpen van het festival zijn onder meer maatregelen om de aantrekkelijkheid van werkgevers te vergroten, nieuwe uitdagingen op het gebied van personeelsmanagement, potentieel op het gebied van duurzaamheid en trends op het gebied van werkplekinrichting. Ruim 100 experts uit verschillende vakgebieden, zoals voetbalcoach Ralf Rangnick, digitaal expert Sascha Lobo, ondernemer Yaël Meier en architecten Ben van Berkel, Jette Hopp en Peter Ippolito, zullen lezingen geven op de beurs.

 

Orgatec wordt van 22-25 oktober 2024 gehouden in de Koelnmesse in Keulen. Klik voor toegangstickets.



Links

www.iba.online
www.koelnmesse.be
www.koelnmesse.de
www.koelnmesse.nl
www.orgatec.com

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woon, woning, residentieel, project, huisshow, meubel, bank, tafel verlichting, licht, design, stoel, fauteuil, bank, kantoormeubel, kantoorinrichting, bedrijfskantoor, werkruimte, kantooromgeving, werkvloer, hotel, kantoor, kantoorfaciliteit, home office, homeoffice, werkplek, werkomgeving,hospitality, bureau, stoel, werk, akoestiek, akoestisch, show, event, evenement, beurs, #circularbiomaterials, #thecircularhouse, #inspiredaugmentedoffice, #officexperience, #nextgenworkplaces, #indooroutdoorhospitality, #impulsecontract, #orgatec, #architectureworld, #koelnmesse, #orgatec2024

Gerelateerd nieuws
Innovatieprijs terug op Orgatec
De Innovation Award Architecture+ Office keert terug tijdens Orgatec 2026. De prijs zet opnieuw innovaties voor werk- en projectinrichting centraal. Inschrijvingen zijn geopend.
lees verder
Van ontmoeting naar verdieping
Destination Design 2027 introduceert True Stories: een ode aan de verhalen achter design en een nieuwe ruimtelijke ervaring van Judith Muijs.
lees verder
Opening Habitat in Nederlands
Habitat is nu ook concreet gestart in Nederland en Vlaanderen met een website in het Nederlands en met een volledig online strategie.
lees verder
Hogenkamp versterkt Trademart
Trademart Brussel heeft Jan Hogenkamp benoemd tot business unit manager Home & Living. De voormalig commercieel manager van De Woonindustrie gaat zich richten op de verdere ontwikkeling van de Home & Living-divisie.
lees verder
Red Dot voor Ahrend Cerene
De akoestische kantoorpod Ahrend Cerene heeft een Red Dot Design Award ontvangen. Tegelijk breidt Ahrend de collectie uit met nieuwe uitvoeringen en een samenwerking met het Nederlandse textielbedrijf Byborre.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden