Daling vergunningen nieuwbouw

Vrijdag 18 augustus 2023

De omzet van de bouw is in het tweede kwartaal van 2023 met 7,7% gestegen vergeleken met een jaar eerder. Het aantal vergunde nieuwbouwwoningen daalde met 5%.
Daling vergunningen nieuwbouw
Daling vergunningen nieuwbouw

De omzet van de bouw is in het tweede kwartaal van 2023 met 7,7% gestegen vergeleken met een jaar eerder. Het aantal vergunde nieuwbouwwoningen daalde met 5% naar 15,1 duizend. Dat meldt het CBS op basis van nieuwe cijfers.

 

De binnenlandse afzetprijzen van hout en bouwmaterialen stegen met 10,9%, maar de omzet van deze industrie groeide slechts met 0,3%. Een jaar eerder steeg de omzet nog met ruim 16%.

 

Het aantal faillissementen steeg opnieuw in de bouwsector. In het tweede kwartaal van 2023 gingen 106 bouwbedrijven failliet, een jaar eerder waren dat er 76. De meeste faillissementen deden zich voor bij de burgerlijke en utiliteitsbouw, waar het aantal bijna verdubbelde tot 51.


In het tweede kwartaal van 2023 werden vergunningen afgegeven voor de bouw van 15,1 duizend nieuwe woningen, een afname van 5% ten opzichte van een jaar eerder. Vergeleken met het eerste kwartaal van 2023 is het een stijging van 18%.


Het aantal vergunde nieuwbouwwoningen is een indicator voor het aantal woningen dat in de nabije toekomst gebouwd wordt. De gemiddelde doorlooptijd vanaf de vergunningverlening is ongeveer twee jaar. Woningtransformaties, zoals het omzetten van kantoren in woningen, zitten niet in de cijfers over bouwvergunningen.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, statistiek, koopwoningen, makelaar, verkoop, nieuwbouw, transacties, prijsontwikkeling, verkoopprijs, gemiddelde, nieuwbouwkoopwoning, nieuwbouw, daling, prijs, #cbs

Gerelateerd nieuws
Design Post Keulen krijgt dubbelrol
Design Post Köln maakt in 2026 deel uit van zowel Orgatec als Idd Cologne. De designlocatie wordt een extra presentatielocatie voor Orgatec en vormt het centrale vertrekpunt van het stedelijke concept van Idd Cologne.
lees verder
Stijging ondernemersvertrouwen
Ondanks economische onzekerheid is er volgens onder meer het CBS een sterke stijging van het ondernemersvertrouwen in Nederland dat volgt op een sterke daling een kwartaal eerder.
lees verder
Warmte buiten, frisse lucht binnen
[Sponsored artikel] - Warme zomerdagen wisselen elkaar vlot af met milde, natte winters. Die schommelingen maken het vaak lastig om het binnen in huis aangenaam te houden. Hoe ben je klaar voor elk seizoen?
lees verder
>1.000 Merken op Trendz/Showup
Met ruim 360 exposanten is de beursvloer volledig gevuld en het aantal deelnemers verder gegroeid. Trendz/Showup brengt meer dan 1.000 labels samen van aanbieders in home, flowers, gifts, jewelry, kitchen & tableware, kids en stationery.
lees verder
Acquisitie door Deli Home
Deli Home versterkt haar positie in Spanje met de voorgenomen overname van Amargós, een fabrikant van deurkozijnen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden