Daling vergunningen nieuwbouw

Vrijdag 18 augustus 2023

De omzet van de bouw is in het tweede kwartaal van 2023 met 7,7% gestegen vergeleken met een jaar eerder. Het aantal vergunde nieuwbouwwoningen daalde met 5%.
Daling vergunningen nieuwbouw
Daling vergunningen nieuwbouw

De omzet van de bouw is in het tweede kwartaal van 2023 met 7,7% gestegen vergeleken met een jaar eerder. Het aantal vergunde nieuwbouwwoningen daalde met 5% naar 15,1 duizend. Dat meldt het CBS op basis van nieuwe cijfers.

 

De binnenlandse afzetprijzen van hout en bouwmaterialen stegen met 10,9%, maar de omzet van deze industrie groeide slechts met 0,3%. Een jaar eerder steeg de omzet nog met ruim 16%.

 

Het aantal faillissementen steeg opnieuw in de bouwsector. In het tweede kwartaal van 2023 gingen 106 bouwbedrijven failliet, een jaar eerder waren dat er 76. De meeste faillissementen deden zich voor bij de burgerlijke en utiliteitsbouw, waar het aantal bijna verdubbelde tot 51.


In het tweede kwartaal van 2023 werden vergunningen afgegeven voor de bouw van 15,1 duizend nieuwe woningen, een afname van 5% ten opzichte van een jaar eerder. Vergeleken met het eerste kwartaal van 2023 is het een stijging van 18%.


Het aantal vergunde nieuwbouwwoningen is een indicator voor het aantal woningen dat in de nabije toekomst gebouwd wordt. De gemiddelde doorlooptijd vanaf de vergunningverlening is ongeveer twee jaar. Woningtransformaties, zoals het omzetten van kantoren in woningen, zitten niet in de cijfers over bouwvergunningen.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, statistiek, koopwoningen, makelaar, verkoop, nieuwbouw, transacties, prijsontwikkeling, verkoopprijs, gemiddelde, nieuwbouwkoopwoning, nieuwbouw, daling, prijs, #cbs

Gerelateerd nieuws
Vernieuwing in Brussel
Van 2 tot en met 5 november is Brussels Expo het toneel voor de Meubelbeurs Brussel. De vaste afspraak in het najaar biedt ook nu weer een compact en actueel overzicht van wat er in Europa speelt.
lees verder
Verdere stijging prijs koopwoningen
De prijsstijging van nieuwbouwkoopwoningen in Nederland gaat in het laatste kwartaal door, maar de groei zwakt iets af ten opzichte van het kwartaal ervoor.
lees verder
Moll blijft toch bestaan
Duitse meubelfabrikant Moll Funktionsmöbel blijft toch bestaan. Verrassend nieuws, nadat het familiebedrijf uit Gruibingen enkele maanden geleden aankondigde dat het eind 2025 zou stoppen, na bijna een eeuw actief te zijn geweest.
lees verder
CAO akkoord MITT
Vakbond FNV heeft met MITT een akkoord bereikt over een CAO voor mode-, interieur-, tapijt- en textielindustrie: ‘Iedereen gaat erop vooruit’
lees verder
Speelse Interieurprofessionaldag
Op maandag 17 november vindt in Nieuwegein opnieuw de Interieurprofessionaldag plaats. Deze editie staat in het teken van spel, experiment en creativiteit. Onder het motto Let’s Play wordt het programma speelser en verrassender dan voorgaande jaren.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden