Daling omzet detailhandel

Vrijdag 02 augustus 2024

De Nederlandse Detailhandel zet bijna 1% minder om in juni ten opzichte van het vorige jaar in dezelfde periode.
Daling omzet detailhandel
Daling omzet detailhandel

De detailhandel heeft in juni 0,7% minder omgezet dan in juni 2023, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 1,0% lager. De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 0,2%, terwijl de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) kromp met 2,2%. Online is 2,2% meer omgezet dan een jaar eerder.

 

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van kalenderdagen in juni. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 2,4% lager dan in juni 2023.

Omzet non-food 0,2% hoger

De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in juni 2024 met 0,2%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 0,9% hoger dan een jaar eerder.

De winkels in consumentenelektronica en de drogisterijen hebben in juni meer omgezet dan in juni 2023. Daarentegen hebben de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren), de winkels in schoenen en lederwaren, de winkels in recreatie-artikelen, de winkels in meubels en woninginrichting en de kledingwinkels in juni minder omgezet.

Omzet food 2,2% lager

De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in juni 2,2% minder omzet behaald dan in juni 2023. Het verkoopvolume was 4,6% lager dan een jaar eerder. De omzet van de supermarkten lag 3,0% lager, de omzet van de speciaalzaken was 4,3% hoger.

 

Online 2,2% meer omgezet

De onlineomzet was in juni 2,2% hoger dan in juni 2023. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 9,2% meer omgezet. De onlineomzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 6,1% lager.

 

De onlineomzet van de winkels in overige non-foodartikelen en de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen lag in juni 2024 hoger dan in juni 2023. De onlineomzet van de kledingwinkels was lager dan een jaar eerder.



Links

www,cbs,nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, kwartaal, vertrouwen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Omzetgroei Jysk
lees verder
Contractmarkt op Meubelbeurs
De Meubelbeurs Brussel (2-5 november), zet een volgende stap in haar ontwikkeling en richt zich steeds nadrukkelijker ook op andere doelgroepen binnen de interieurbranche. Met name de hospitality- en projectmarkt krijgen in 2025 een prominente plek.
lees verder
Commissaris EK retail
Er zijn diverse wijzigingen doorgevoerd bij EK Retail. Zo treedt Johan Vlassak toe tot Raad van Commissarissen van EK Retail.
lees verder
 
Faillissement Carpetright NL
lees verder
Dotdotdo kleurt de stilte
Een nieuw Nederlands interieurmerk lanceert een modulair akoestisch wandsysteem tijdens de Dutch Design Week in Eindhoven.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden