Daling omzet detailhandel

Vrijdag 02 augustus 2024

De Nederlandse Detailhandel zet bijna 1% minder om in juni ten opzichte van het vorige jaar in dezelfde periode.
Daling omzet detailhandel
Daling omzet detailhandel

De detailhandel heeft in juni 0,7% minder omgezet dan in juni 2023, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 1,0% lager. De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 0,2%, terwijl de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) kromp met 2,2%. Online is 2,2% meer omgezet dan een jaar eerder.

 

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van kalenderdagen in juni. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 2,4% lager dan in juni 2023.

Omzet non-food 0,2% hoger

De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in juni 2024 met 0,2%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 0,9% hoger dan een jaar eerder.

De winkels in consumentenelektronica en de drogisterijen hebben in juni meer omgezet dan in juni 2023. Daarentegen hebben de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren), de winkels in schoenen en lederwaren, de winkels in recreatie-artikelen, de winkels in meubels en woninginrichting en de kledingwinkels in juni minder omgezet.

Omzet food 2,2% lager

De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in juni 2,2% minder omzet behaald dan in juni 2023. Het verkoopvolume was 4,6% lager dan een jaar eerder. De omzet van de supermarkten lag 3,0% lager, de omzet van de speciaalzaken was 4,3% hoger.

 

Online 2,2% meer omgezet

De onlineomzet was in juni 2,2% hoger dan in juni 2023. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 9,2% meer omgezet. De onlineomzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 6,1% lager.

 

De onlineomzet van de winkels in overige non-foodartikelen en de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen lag in juni 2024 hoger dan in juni 2023. De onlineomzet van de kledingwinkels was lager dan een jaar eerder.



Links

www,cbs,nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, kwartaal, vertrouwen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Hogere omzet bouw
De omzet in de bouw in Nederland was volgens Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in het tweede kwartaal van 2026 5,2% hoger dan een jaar eerder.
lees verder
Tweedehandsplatform Ikea breder
Interieurketenbedrijf Ikea brengt haar tweedehandsplatform - na Spanje, Noorwegen, België en Luxemburg - nu ook naar Engeland. Voor een uitrol in Nederland is nog geen datum gepland.
lees verder
Goud duurzaamheidsbeleid Unilin
Unilin behaalt Ecovadis Gold voor duurzaamheidsbeleid, waardoor men behoort tot de best beoordeelde bedrijven voor deze medaille.
lees verder
Voorkeur zelfvoorzienend wonen
De Nederlandse onsument kiest voor zelfvoorzienend wonen, zo blijkt uit een breed onderzoek naar woonvoorkeuren bij consumenten.
lees verder
Garant-eigenaar Lauten overleden
Hans-Dieter Lauten, eigenaar van Garant Group, is op 13 augustus op 80-jarige leeftijd overleden. Hij speelde decennialang een belangrijke rol in de ontwikkeling en internationalisering van de organisatie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden