Consumentenvertrouwen iets beter

Woensdag 23 juli 2025

Het vertrouwen van Nederlandse consumenten is in juli 2025 iets verbeterd, maar blijft nog steeds behoorlijk negatief.
Consumentenvertrouwen iets beter
Consumentenvertrouwen iets beter

Het vertrouwen van consumenten was in juli minder negatief dan in juni, meldt het CBS. Het consumentenvertrouwen kwam in juli uit op -32. In juni was dat -36. Vooral het oordeel over het economisch klimaat was minder negatief. Ook de koopbereidheid was iets minder negatief.

 

Met -32 lag het consumentenvertrouwen in juli onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-10). Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit (36) en in september en oktober 2022 de laagste stand ooit (-59). Het CBS meet het consumentenvertrouwen elke maand sinds april 1986 op basis van het consumentenconjunctuuronderzoek. Het consumentenvertrouwen is een gemiddelde van 5 deelvragen, waarbij van elke vraag het saldo van positieve en negatieve antwoorden wordt genomen. Als alle consumenten positief zijn, is het saldo 100. Als alle consumenten negatief zijn, is het saldo -100.

 

Consumenten minder negatief over economisch klimaat

Consumenten waren in juli minder negatief over de economie dan in juni. De deelindicator economisch klimaat ging van -58 in juni naar -52 in juli. Zowel het oordeel over de economische situatie in de komende twaalf maanden als het oordeel over de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden was minder negatief.

 

Koopbereidheid ook minder negatief

De koopbereidheid kwam in juli uit op -19, tegen -21 in juni. Zowel het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden als het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden was minder negatief. Ook vonden consumenten de tijd voor het doen van grote aankopen wat minder ongunstig dan in juni.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, onderzoek, #cbs,

Gerelateerd nieuws
Awards voor innovatie en vernieuwing
Modint trapt zoektocht af naar textielpioniers van de toekomst met extra ruimte voor vernieuwend ontwerptalent.
lees verder
Maiburg wint In Award 2026
Maiburg is tijdens Festival Interieur op 2 oktober uitgeroepen tot Meest Inspirerende Merkpartner 2026. De bezoekers van het evenement in Waalwijk kozen de winnaar.
lees verder
 
Groei omzet woninginrichting
lees verder
NIeuwe voorzitter ledenraad Inretail
Romke de Jong is benoemd tot nieuwe voorzitter Koninklijke Inretail als opvolger van Krein Bons.
lees verder
Ikea-platform in 2027 naar Nederland
Ikea brengt zijn onlineplatform voor tweedehands meubels in de eerste helft van 2027 naar Nederland. Leden van IkeaKEA Family kunnen er gebruikte Ikea-producten rechtstreeks aan elkaar verkopen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden