Consumenten iets negatiever

Dinsdag 22 oktober 2024

De stemming onder Nederlandse consumenten is in oktober iets negatiever dan een maand eerder: -22. In september was het consumentenvertrouwen -21. De daling komt doordat de koopbereidheid iets verslechterde.
Consumenten iets negatiever
Consumenten iets negatiever

Met -22 lag het consumentenvertrouwen in oktober onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-10). Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit (36) en in september en oktober 2022 de laagste stand ooit (-59). Het CBS meet het consumentenvertrouwen elke maand sinds april 1986 op basis van het consumentenconjunctuuronderzoek.

Het consumentenvertrouwen is een gemiddelde van 5 deelvragen, waarbij van elke vraag het saldo van positieve en negatieve antwoorden wordt genomen. Als alle consumenten positief zijn, is het saldo 100. Als alle consumenten negatief zijn, is het saldo -100.


Consumenten even negatief over economisch klimaat

Consumenten waren in oktober even negatief over de economie als in september. De deelindicator economisch klimaat bleef staan op -37. Het oordeel van consumenten over de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden verslechterde een fractie, terwijl het oordeel over de economische situatie in de komende twaalf maanden iets verbeterde.

 

Koopbereidheid iets negatiever

De koopbereidheid kwam in oktober uit op -12 tegen -11 in september. Het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden was wat negatiever en het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden iets minder positief. Consumenten vonden de tijd voor het doen van grote aankopen echter wat minder ongunstig dan in september.




Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, koopwoningen, volumedaling, prijsdaling, december, koopwoningen, prijsontwikkeling, bouwvolume, #cbs, #kadaster

Gerelateerd nieuws
 
Woonindustrie nieuwkomers
lees verder
Omzetgroei detailhandel
De Nederlandse detailhandel zet ruim 3% meer om in oktober en er is ook groei voor woninginrichting- en meubelwinkels.
lees verder
interieurinspiratie voor cadeau
[Sponsored artikel] - Wanneer iemand jarig is, begint de zoektocht naar iets dat opvalt zonder te overdonderen. Veel mensen denken al snel aan parfum of een cadeaukaart, hoewel dat vaak in een la eindigt.
lees verder
Swiss Sense blijft groeien
Swiss Sense breidt de komende maanden het winkelnetwerk in België, Nederland en Duitsland verder uit. Twee voormalige Leen Bakker-vestigingen worden door de beddenketen overgenomen.
lees verder
2024|25 Sterk jaar Jysk
Jysk blijft groeien en beleeft beste jaar ooit in Nederland met sterke groei in omzet en winstgevendheid.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden