Condor koopt Finett

Vrijdag 20 december 2024

Het Nederlandse familiebedrijf Condor Group uit Hasselt is opnieuw op het overnamepad. Het neemt de verkoopactiviteiten van de Duitse naaldvilt tapijtfabrikant Findeisen en haar merk Finett over.
Condor koopt Finett

De overname van Findeisen volgt na het openen een insolventieprocedure in eigen beheer sinds begin deze maand. Condor heeft uitsluitend de merkidentiteit, het commerciële netwerk en de expertise van het salesteam van Findeisen overgenomen. Het stelt de Condor Group in staat om hun merknamen Findeisen en Finett te integreren in haar bestaande structuur en om klanten wereldwijd nog beter van dienst te zijn met een uitgebreid aanbod van vloeroplossingen. Finett naaldvilttapijt (Foto Finett Vision; website) wordt volgens Condor geroemd voor haar betrouwbaarheid, kwaliteit en voor een succesvolle combinatie van traditie en innovatie.

Findeisen is een van oorsprong Duits familiebedrijf dat in 1921 in Ettlingen werd opgericht. Het richt zich op Europese klanten uit de handels- en ambachtssector, maar ook door architecten en planners. De bedrijven stellen beiden een sterke focus op duurzaamheid en innovatie te hebben. De overname biedt kansen om synergieën te creëren in marketing, sales en productontwikkeling, terwijl de hoge kwaliteitsstandaard van beide merken behouden blijft.

'Het merk Findeisen is een waardevolle aanvulling op ons portfolio en stelt ons in staat om nog beter in te spelen op de behoeften van onze klanten in diverse marktsegmenten,' aldus Herman Hoekman, directielid Condor Group.

Vanwege de bekendheid op de Europese markt blijft de naam en het merk Findeisen behouden. Dit betekent dat het merk binnen Vebe een zelfstandige plaats krijgt voor haar marktactiviteiten, met behoud van de unieke identiteit van het merk en met volledige ondersteuning van het vanuit Duitsland opererende salesteam en hieraan verbonden personeel.

Vebe is met meer dan 75 jaar ervaring en een jaarlijkse productie van 60 miljoen m² naar eigen zeggen één van de wereldmarktleiders op het gebied van naaldvilttapijt, vuilvangmatten, lopers, kunstgras, matten en tapijttegels.

Vorig jaar nam Condor concurrent Betap over. In het gelinkte artikel is te lezen dat dit een van de vele overnames in de aflopen jaren was.


Condor Group creëert, produceert en verkoopt (vloer)oplossingen in diverse sectoren; van kamerbreed tapijt voor woningen tot tapijttegels voor kantoren en van textiele oplossingen voor automerken tot kunstgras voor sportclubs. Condor Group telt na de overname ca 1.300 medewerkers en exporteert naar meer dan 100 landen wereldwijd. Het in 1992 opgerichte familiebedrijf is de grootste tapijtproducent van de EU.



Links

www.condor-group.eu
www.nadelvlies.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, vloer, vloerbedekking, tapijt, pvc, vinyl, lvt, wpc, kunstgras, stroken, plank, parket, steen, keramisch, keramiek, tegel, stoffering, egalisatie, verwarming, vloerverwarming, ondervloer, lijm, vakkleding, ondertapijt, egaline, onderhoud, reiniging, plinten, overname, acquisitie, verkoop, kunstgras, profielen, #condor, #condorgroup, #findeisen, #finett, #nadelvlies, #naaldvilt

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne met designfestival
Idd Cologne gaat een samenwerking aan met het nieuwe Design Season Cologne. Samen met Orgatec moet eind oktober 2026 een gezamenlijke designweek ontstaan die de beurs, de stad en de creatieve sector dichter bij elkaar brengt.
lees verder
Wastafel blikvanger badkamer
[Sponsored artikel] - Wanneer je de badkamer gaat inrichten, dan wordt er vooral gedacht aan de indeling, de tegels en hoe het bad of de doucheruimte eruit moet zien. Maar het is de wastafel die je het vaakst gebruikt.
lees verder
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder
 
Flanders Flooring Days groeit
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden