Casa: onderzoek naar bestuur

Dinsdag 03 juni 2025

Een doorstart van de Nederlandse tak van woonwinkelketen Casa blijkt niet haalbaar, en de curator onderzoekt inmiddels of er sprake is van onbehoorlijk bestuur binnen het failliete bedrijf.
Casa: onderzoek naar bestuur

Casa Nederland vroeg eind april faillissement aan, kort nadat het Belgische moederbedrijf al in maart omviel. De Nederlandse winkels kwamen daardoor zonder centrale aansturing te zitten. De curator bevestigt nu in zijn eerste faillissementsverslag dat er geen concrete overnamekandidaten zijn. Wel voerden enkele partijen oriënterende gesprekken, maar die richtten zich uitsluitend op de overgebleven winkelvoorraad.

 

Uit de voorlopige jaarcijfers blijkt dat Casa Nederland in 2023 en 2024 samen ruim € 273.000 verlies leed op een omzet van € 35,3 miljoen. Maar de administratie is verre van compleet. Volgens de curator ontbreken belangrijke documenten en wordt daarom ook onderzocht of het bestuur zijn verplichtingen wel naar behoren is nagekomen. Als blijkt dat er sprake is van onbehoorlijk bestuur — bijvoorbeeld door het niet op tijd deponeren van de jaarrekening of het ontbreken van een deugdelijke administratie — kunnen bestuurders persoonlijk aansprakelijk worden gesteld.

 

De overgebleven winkelvoorraad is bovendien onderwerp van discussie. Belgische curatoren stellen dat deze onder eigendomsvoorbehoud is geleverd en dus aan hen toekomt. De Nederlandse curator betwist die claim, omdat er geen overtuigend bewijs is geleverd. Een gerechtelijke uitspraak is dus noodzakelijk.

De arbeidsovereenkomsten met de ongeveer 130 medewerkers zijn beëindigd, zodat zij via het UWV aanspraak kunnen maken op achterstallig loon. De Belastingdienst heeft inmiddels voor € 64.000 aan vorderingen ingediend; andere schuldeisers eisen samen ruim € 116.000.



Links

www.casashops.com

Tags

nieuws, interieur, faillissement, belgie, nederland, frankrijk, italië, zwitserland, luxemburg, distributiecentrum, winkelketen, winkels, sluiting, interieurartikelen, woonaccessoires, schulden, faillissement, doorstart, financiering, opties, aandeelhouders, schuldeisers, vakbond, ondernemingsraad, salaris, uitbetaling, medewerkers, logistiek, IT-systemen, uitbetaling, UWV, voorraden, #casa, #casa-international, #casashops

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne: interieur leeft in de stad
De eerste editie van Interior Design Days cologne (Idd Cologne) nam de Duitse stad vier dagen over. Geen traditionele beursvloer dit keer, maar een levendig stadsfestival waarin 106 merken zich verspreidden over 16 bijzondere locaties.
lees verder
 
VT Wonen stijlhuis
lees verder
Verhuizing filiaal Joka
Groothandel Joka is eind 2024 gestart met een filiaal in Limburg, dat nu is verhuisd naar een nieuwe locatie in Nederweert.
lees verder
 
Wim Looijschelder overleden
lees verder
Woonbeurs naar 2026
Na het verdwijnen van de VT Wonen & Design beurs zou de afgelopen week een nieuwe beurs Woondesignhub gehouden zijn. Maar deze kwam te vroeg.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden