Cao onderhandelingen CBM vast

Maandag 03 februari 2025

De CBM (Centrale Bond van Meubelfabrikanten) reageert op het vastlopen van de cao-onderhandelingen. De bond opteert voor een verantwoorde loonsverhoging met een goede verdeling van het budget en fixeert niet op zo laag mogelijke loonkosten.
Cao onderhandelingen CBM vast

Koninklijke CBM zet in op een verhoging van de schalen in 2025. Daarmee groeien de loonschalen dichter naar de daadwerkelijke lonen toe en komt het budget met name terecht bij de lager betaalde functies en werknemers die dit het hardst nodig hebben. Mocht men op deze basis tot afspraken met de bonden komen, dan gaan overigens alle medewerkers erop vooruit omdat ze een cao-verhoging krijgen over het schaal-gedeelte van hun loon. De onderhandelingen zitten vast op dit principe, CBM houdt hier echter aan vast en de bonden willen er (nog) niet in meegaan.

 

Vervolggesprek gepland

Het CBM zal in eerste instantie informeel verder praten met FNV en CNV. Het cao-proces wil men niet verstoren en om die reden is het niet niet goed en verstandig om via de (vak-)pers allerlei meningen te gaan uitwisselen, zo meldt de branchevereniging.

 

Vertrek hoofdonderhandelaar CBM

De voorzitter van de onderhandelingscommissie heeft zijn werkzaamheden neergelegd. Zijn vertrek was al langer bekend: sinds begin vorig jaar is hij namelijk al niet meer in de branche werkzaam en de CBM-activiteiten zijn niet meer te combineren met de werkzaamheden voor zijn opgestarte eigen bedrijf.

Op verzoek van het CBM-bestuur heeft hij de onderhandelingen in 2024 nog gedaan en bij een zicht op een snel akkoord in 2025 was hij ook bereid deze taak in het begin van dit jaar op zich te nemen. Maar omdat er weinig zicht meer is op een snel akkoord is hij volgens de CBM alsnog opgestapt.

 

De FNV heeft hierove echter een ander standpunt: 'Er was geen serieus overleg over het aanpassen van het mandaat mogelijk tussen bestuur van CBM en de onderhandelingsdelegatie. Voor hem is dat de reden geweest per omgaande de opdracht terug te geven. De onderhandelingsdelegatie bleek al vanaf het begin geen ruimte te hebben gehad, Het lijkt erop dat zij niet serieus zijn genomen.'



Links

www.cbm.nl
www.fnv.nl
www.cnv.nl

Tags

nieuws, interieur, vakbonden, onderhandelingen, branchevereniging, vastlopen, loonschalen, loonstijging, arbeidsvoorwaarden, secundair, verhoging, schaalt, medewerkers, bestuur, vakbond, akkoord, onderhandelaar, overleg, delegatie, branche, meubelen, interieur, interieurbouw, meubelproductie, #CBM, #FNV,#CNV

Gerelateerd nieuws
Van ontmoeting naar verdieping
Destination Design 2027 introduceert True Stories: een ode aan de verhalen achter design en een nieuwe ruimtelijke ervaring van Judith Muijs.
lees verder
Opening Habitat in Nederlands
Habitat is nu ook concreet gestart in Nederland en Vlaanderen met een website in het Nederlands en met een volledig online strategie.
lees verder
Hogenkamp versterkt Trademart
Trademart Brussel heeft Jan Hogenkamp benoemd tot business unit manager Home & Living. De voormalig commercieel manager van De Woonindustrie gaat zich richten op de verdere ontwikkeling van de Home & Living-divisie.
lees verder
 
Vraag zonwering verdubbelt
lees verder
Red Dot voor Ahrend Cerene
De akoestische kantoorpod Ahrend Cerene heeft een Red Dot Design Award ontvangen. Tegelijk breidt Ahrend de collectie uit met nieuwe uitvoeringen en een samenwerking met het Nederlandse textielbedrijf Byborre.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden