Cao akkoord non-food retail

Dinsdag 08 december 2020

Op 7 december is een akkoord bereikt over de nieuwe Nederlandse cao retail non-food die op 1 januari aanstaande ingaat. De looptijd van deze overeenkomst voor de detailhandel is tot 1 juli 2022.
Cao akkoord non-food retail

De nieuwe cao (collectieve arbeidsovereenkomst) geldt voor ruim 170.000 medewerkers in mode-, schoenen-, sport- en woonwinkels, tuincentra, juweliers, parfumerieën, warenhuizen en ketens in de non-food retail branches die aangesloten zijn bij Inretail.

De lonen worden tijdens de cao looptijd twee keer per jaar verhoogd met het stijgingspercentage van het wettelijk minimumloon, de eerste keer in januari 2021. Werkgevers en vakbonden kiezen met deze nieuwe cao voor rust en continuïteit in de sector qua arbeidsvoorwaarden en -verhoudingen. Dat levert volgens de partijen behoud van werkgelegenheid op.

Zodra de cao begin volgend jaar door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid algemeen verbindend is verklaard, geldt de cao voor alle werkgevers en medewerkers in de retail non-food sector.

De partijen die het akkoord tekenen, zijn namens de werkgevers Inretail, Tuinbranche Nederland, Bodepa, FGZ en namens de werknemers de vakbonden CNV Vakmensen.nl, De Unie, AVV en de RMU Werknemers. Vorige maand werden alle e-commerce functies van de retail non-food sector nog geïntegreerd in het functiewaarderingssysteem van de cao.



Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, nonfood, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, voorzitter, inretail, organisatie, lobby, club, vereniging personalia, wisseling, cao, collectie arbeidsovereenkomst, vakbond, arbeidsvoorwaarden, belangen, ondernemers, werkgevers, werknemers, personeel, #inretail, #cao

Gerelateerd nieuws
Messe Frankfurt naar Oost-Afrika
Messe Frankfurt breidt zijn textielbeurs-netwerk verder uit naar Oost-Afrika: drie grote beurzen verschijnen in 2027 voor het eerst in Nairobi, Kenia, als onderdeel van ASFW.
lees verder
 
Topman Flinders stapt op
lees verder
Thierry Leys terug bij Leen Bakker
Thierry Leys, in 2025 opererend als directeur van Leen Bakker België, is begin april bij Leen Bakker Nederland teruggekeerd als sales- en retaildirecteur van de woonwinkelketen.
lees verder
 
Aandeelhoudersstrijd bij Headlam
lees verder
Lema toont wonen als geheel
Lema presenteerde zijn meubelen tijdens Salone del Mobile op een stand die het interieur benaderde als doorlopende leefomgeving. Hier stond een ruimtelijk concept centraal waarin wonen, opbergen en slapen in elkaar overlopen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden