Bronzen Cube eert Jan des Bouvrie

Maandag 25 november 2024

In Het Arsenaal in Naarden staat nu een bronzen sculptuur van de iconische Cube Sofa van Jan des Bouvrie, ontworpen door Studio Job.
Bronzen Cube eert Jan des Bouvrie
Bronzen Cube eert Jan des Bouvrie Bronzen Cube eert Jan des Bouvrie Bronzen Cube eert Jan des Bouvrie

Het sculptuur, Bring Yourself, is een blijvend eerbetoon aan een van Nederlands meest gevierde ontwerpers. Het werk werd in opdracht van een groep goede vrienden van Des Bouvrie gerealiseerd na zijn overlijden in 2020. Kunstenaar Job Smeets liet zich inspireren door Des Bouvrie’s persoonlijke mantra: 'Je neemt jezelf altijd mee waar je ook gaat.' Het beeld verbeeldt de afwezigheid van de ontwerper, met een lege stoel alsof hij net is opgestaan, en persoonlijke details zoals zijn asbak, sigarenkistje en schetsboek. Deze toevoegingen versterken het gevoel dat zijn geest nog altijd aanwezig is.

 

De bronzen Cube Sofa, een oversized interpretatie van Des Bouvrie’s ontwerp uit 1969, was eerder te zien op het kunstfestival Artzuid 2023 in Amsterdam. Nu heeft het werk een permanente plek gevonden in Het Arsenaal, de voormalige studio van Des Bouvrie in Naarden. Hier dient het beeld niet alleen als herinnering aan zijn persoonlijke stijl en visie, maar ook als viering van zijn baanbrekende bijdragen aan de wereld van interieurdesign. Het gedenkteken onderstreept de blijvende invloed van Jan des Bouvrie als een icoon van tijdloos en innovatief design.

 

Eerder werd Jan Des Bouvrie ook al geëerd door het naar hem vernoemde College als onderdeel van het ROC Amsterdam.



Links

www.studio-job.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, meubilair, zitmeubel, bank, kunst, ontwerp, design, #studiojob, #jandesbouvrie

Gerelateerd nieuws
Nieuwe commisaris EK retail
Ondernemer Paul Berden van de bekende winkelketen Berden uit Venlo-Blerick treedt toe tot Raad van Commissarissen van EK Retail.
lees verder
Einde Nolte Germersheim
Het doek valt voor Nolte Möbel. Het bekende Duitse familiebedrijf sluit in juli 2025 definitief de deuren. De zoektocht naar een overnamekandidaat is mislukt, waardoor ook de laatste 230 werknemers hun baan verliezen.
lees verder
Ruim 3% groei detailhandel
De Nederlandse detailhandel heeft ruim 3% meer omgezet in maart, zo meldt het CBS. Meubels en woninginrichting daalden in omzet.
lees verder
 
Nieuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden