Bestedingen groeien, vertrouwen top

Donderdag 20 oktober 2016

Nederlandse consumenten hebben in augustus 2016 1,0% meer uitgegeven dan vorig jaar. En het consumentenvertrouwen staat op hoogste punt in ruim 9 jaar.
Bestedingen groeien, vertrouwen top
Bestedingen groeien, vertrouwen top Bestedingen groeien, vertrouwen top

Consumenten gaven aan diensten, zoals woninghuur, reizen met bus of trein, bezoek aan restaurant of kapper, en verzekeringen 1,6% meer uit. Uitgaven aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen uit.

Aan voedings- en genotmiddelen werd 0,4% meer besteed en 0,2% meer aan overige goederen zoals motorbrandstoffen. Duurzame goederen stabiliseerden, zo meldde het CBS vandaag.

Vorige week meldden we al dat de detailhandel in augustus 1,5% meer heeft omgezet dan in dezelfde maand een jaar eerder.

Het consumentenvertrouwen steeg opnieuw, met 4 punten en komt uit op 12. De indicator voor het vertrouwen bereikt hiermee de hoogste waarde na augustus 2007. Vooral de koopbereidheid neemt sterk toe. Verder oordelen consumenten iets positiever over het economisch klimaat.

Met 12 ligt het consumentenvertrouwen in oktober ruim boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8). Het vertrouwen bereikte in april 2000 de hoogste stand ooit (27). Het dieptepunt werd bereikt in februari 2013 (-44).

Ook de koopbereidheid neemt in oktober sterk toe: 7, tegen 2 in september. Consumenten zijn vooral veel positiever over hun toekomstige financiële situatie. Verder is het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen 12 maanden minder negatief en vinden consumenten de tijd een stuk gunstiger voor het doen van grote aankopen.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
Positief besluit overname
Orlando Capital mag Kwantum en Homefashion overnemen, zo is vandaag besloten door de ACM.
lees verder
Nieuwe woonboulevard
Retail Estates start met de bouw van een nieuwe woonboulevard in Kampenhout (VlaamsBrabant, België). De oplevering van het retailpark met een oppervlakte van 20.000 m˛ is voorzien voor eind 2027.
lees verder
Aandacht voor periferie
Woonboulevards verdienen een vaste plek in de Nota Ruimte en die wordt nog gemist door brancheorganisatie Inretail, die een brief met drie aandachtspunten stuurde aan Tweede Kamerleden.
lees verder
 
Lichtwoche: 3.500 bezoekers
lees verder
Opgeruimd staat netjes!
[Sponsored artikel] - Is het in huis vies of rommelig, dan kom je maar moeilijk tot rust. Doe er regelmatig wat aan, anders verwaarloos je je woning teveel om lekker te kunnen wonen. Maar hoe houd je je huis netjes?
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden