Belgische meubelindustrie groeit

Woensdag 10 november 2021

De Belgische meubelsector voelde de impact van de coronapandemie in het eerste half jaar van 2020 met volle kracht. De sluiting van meubel- en slaapspeciaalzaken en de lockdown in binnen- en buitenland zorgden voor een forse omzetdaling die daarna deels werd goedgemaakt.
Belgische meubelindustrie groeit

Na de eerste lockdown leidden de reis- en andere beperkingen volgens Fedustria voor een echte renovatiegolf. De vraag naar meubels steeg toen sterker dan verwacht. Naar het einde van 2020 toe kon de omzet het niveau van 2019 bijna evenaren. Ook in de eerste helft van 2021 bleef de vraag op een hoog niveau, al voelden fabrikanten dan wel al de keerzijde van de medaille: een forse stijging van grondstof- en materiaalprijzen door een onevenwicht in vraag en aanbod en transportperikelen. De omzet bedroeg toen € 1.179 miljoen, +25,6% in vergelijking met eerste semester 2020 (coronalockdown) en +12,1% t.o.v. eerste semester 2019. De totale omzet daalde in 2020 met 1,2%.

 

Sinds de zomer van 2021, waarin weer gereisd kon worden, nam de vraag enigszins af. Het is volgens Fedustria niet duidelijk hoe de markt zich de komende weken en maanden zal ontwikkelen. Dit heeft te maken met de coronapandemie, maar ook de inflatie en prijsstijgingen spelen hierbij een rol.



Links

www.fedustria.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, slapen, woning, stof, bekleding, textiel, meubel, hout, stof, fedustria, omzet, cijfers, #fedustria, #corona, #covid19

Gerelateerd nieuws
Rupert & Rupert introduceert Soof
Rupert & Rupert breidt de collectie uit met Soof, een nieuwe eetkamerstoel en bijpassende eetbank. Afgeronde vormen, een volledig gestoffeerde afwerking en verschillende combinatiemogelijkheden staan centraal in het ontwerp.
lees verder
Design Post Keulen krijgt dubbelrol
Design Post Köln maakt in 2026 deel uit van zowel Orgatec als Idd Cologne. De designlocatie wordt een extra presentatielocatie voor Orgatec en vormt het centrale vertrekpunt van het stedelijke concept van Idd Cologne.
lees verder
Stijging ondernemersvertrouwen
Ondanks economische onzekerheid is er volgens onder meer het CBS een sterke stijging van het ondernemersvertrouwen in Nederland dat volgt op een sterke daling een kwartaal eerder.
lees verder
Fest lanceert bijzettafel Otto
Fést werkt voor de nieuwe bijzettafel Otto samen met het Duitse ontwerpduo Haus Otto. Het sculpturale ontwerp is volledig uitgevoerd in roestvrij staal.
lees verder
Warmte buiten, frisse lucht binnen
[Sponsored artikel] - Warme zomerdagen wisselen elkaar vlot af met milde, natte winters. Die schommelingen maken het vaak lastig om het binnen in huis aangenaam te houden. Hoe ben je klaar voor elk seizoen?
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden