Belgische meubelindustrie groeit

Woensdag 10 november 2021

De Belgische meubelsector voelde de impact van de coronapandemie in het eerste half jaar van 2020 met volle kracht. De sluiting van meubel- en slaapspeciaalzaken en de lockdown in binnen- en buitenland zorgden voor een forse omzetdaling die daarna deels werd goedgemaakt.
Belgische meubelindustrie groeit

Na de eerste lockdown leidden de reis- en andere beperkingen volgens Fedustria voor een echte renovatiegolf. De vraag naar meubels steeg toen sterker dan verwacht. Naar het einde van 2020 toe kon de omzet het niveau van 2019 bijna evenaren. Ook in de eerste helft van 2021 bleef de vraag op een hoog niveau, al voelden fabrikanten dan wel al de keerzijde van de medaille: een forse stijging van grondstof- en materiaalprijzen door een onevenwicht in vraag en aanbod en transportperikelen. De omzet bedroeg toen € 1.179 miljoen, +25,6% in vergelijking met eerste semester 2020 (coronalockdown) en +12,1% t.o.v. eerste semester 2019. De totale omzet daalde in 2020 met 1,2%.

 

Sinds de zomer van 2021, waarin weer gereisd kon worden, nam de vraag enigszins af. Het is volgens Fedustria niet duidelijk hoe de markt zich de komende weken en maanden zal ontwikkelen. Dit heeft te maken met de coronapandemie, maar ook de inflatie en prijsstijgingen spelen hierbij een rol.



Links

www.fedustria.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, slapen, woning, stof, bekleding, textiel, meubel, hout, stof, fedustria, omzet, cijfers, #fedustria, #corona, #covid19

Gerelateerd nieuws
 
Mell bench van Cor
lees verder
 
Beste woonwinkel
lees verder
Retaildebat
Het Nationaal Retail debat zet spotlight op de retailsector, zodat duidelijk wordt wat de verschillende standpunten zijn van de partijen.
lees verder
Vernieuwing in Brussel
Van 2 tot en met 5 november is Brussels Expo het toneel voor de Meubelbeurs Brussel. De vaste afspraak in het najaar biedt ook nu weer een compact en actueel overzicht van wat er in Europa speelt.
lees verder
Verdere stijging prijs koopwoningen
De prijsstijging van nieuwbouwkoopwoningen in Nederland gaat in het laatste kwartaal door, maar de groei zwakt iets af ten opzichte van het kwartaal ervoor.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden