Belastingclaim voor Mohawk

Dinsdag 11 maart 2025

Het Amerikaanse Mohawk, eigenaar van onder andere Unilin vloeren, heeft een claim ontvangen van maar liefst € 1 miljard van de Belgische belastingdienst.
Belastingclaim voor Mohawk

Het Amerikaanse beursgenoteerde vloerenbedrijf Mohawk ­Industries ligt in de clinch met de Belgische fiscus over leningen van een Belgische dochtervennootschap. De Belgische belastingdienst eist een miljard euro, zo meld dagblad De Tijd.

 

Mohawk, bekend door de ­miljardenovername van het West-Vlaamse Unilin, meldt dat de belastingdienst een ­probleem heeft met de onderlinge leningen bij de Belgische dochter IVC. De fiscus is het niet eens met de aftrek van rentes en dividenden. Dat leidde tot extra aanslagen voor de boekjaren van 2017 tot en met 2021, die dus oplopen tot een miljard euro. In dat bedrag zijn boetes inbegrepen, maar nog geen rente vanwege te late betalingen.

 

Het Amerikaanse bedrijf betwist de claims. Het stelt van mening te zijn dat zijn fiscale positie correct is en geeft aan die positie te verdedigen. Volgens De Tijd is deze claim veruit het grootste dossier in de strijd die de Administratie Grote Ondernemingen van de federale overheidsdienst Financiën voert tegen multi­nationals die de winsten van hun Belgische filialen niet correct hebben aan­gegeven.



Links

www.mohawkgroup.com
www.unilin.com
www.ivcgroup.com

Tags

nieuws, interieur, belasting, fiscus, claim, nabetaling, leningen, rente, overname, boetes, betalingen, overheidsdienst, federaal, winst, multinational, amerikaans, europees, dochter, vennootschap, #mohawk, #mohawkgroup, #unilin, #ivc

Gerelateerd nieuws
Flinders gaat verder als Connox
De merknaam Flinders verdwijnt op termijn uit de markt. De Nederlandse online woonwinkel draagt de exploitatie van zijn webshop over aan zusterbedrijf Connox en wordt onderdeel van een Europees merk.
lees verder
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder
 
Consument in juni 2026 nog erg negatief
lees verder
 
Flanders Flooring Days groeit
lees verder
Behoud personeelskorting
Diverse brancheorganisaties pleiten bij de Nederlandse regering om de regeling voor personeelskorting niet te schrappen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden