Beaulieu verkoopt stofferingsactiviteiten

Dinsdag 02 december 2025

Beaulieu International Group verkoopt Tessutica aan GH Private Equity, omdat het niet meer past in de strategie van de groep.
Beaulieu verkoopt stofferingsactiviteiten

Beaulieu International Group (B.I.G.) heeft vandaag bekendgemaakt dat het zijn stofferingsactiviteiten, bekend onder de merknaam Tessutica, heeft verkocht aan GH Private Equity. De transactie werd officieel afgerond op donderdag 27 november 2025.

 

De afgelopen jaren heeft B.I.G. zijn portfolio kritisch onder de loep genomen. Dit strategische proces helpt het bedrijf om middelen efficiënter in te zetten en hogere rendementen te behalen. Omdat Tessutica minder goed past binnen de kernstrategie van B.I.G., krijgt het bedrijf onder een nieuwe aandeelhouder meer ruimte om te groeien.

 

Tessutica is gericht op marktleiderschap in het premiumsegment, waar continue investeringen in infrastructuur en productontwikkeling nodig zijn voor langetermijnsucces. Deze investeringen zouden echter middelen kunnen afnemen van de kernactiviteiten van B.I.G., waar het bedrijf grotere groeikansen ziet.

 

De aandelen van Tessutica werden verkocht aan GH Private Equity, onderdeel van H Capital Ventures Group, is gespecialiseerd in de overname van kleine tot middelgrote ondernemingen in uitdagende situaties die financiële en operationele ommekeer vereisen. GH Private Equity richt zich op niet-kernactiviteiten of kleinere minder goed presterende divisies binnen grote multinationals, waardoor de overname van Tessutica goed aansluit bij hun groeistrategie.

 

Na de overdracht blijven alle 132 medewerkers (115 in Roemenië en 17 in België) in dienst bij Tessutica onder dezelfde voorwaarden. De dagelijkse werkzaamheden in beide landen worden ongewijzigd voortgezet. In 2024 leverde Tessutica een bijdrage van € 17 miljoen aan de totale omzet van B.I.G. van € 2 miljard.

 

Er zullen geen financiële details over de transactie worden bekendgemaakt.



Links

www.bintg.com

Tags

nieuws, overname, garens, tapijt, stoffen, premiumsegment, marktleiderschap, investeringen, productontwikkelingen, langetermijn, succes, groeikansen, financien, investeringsmaatschappij, participatiemaatschappij, multinationals, medewerkers, overdracht, omzet, bijdrage, details, financieel, #big, #beaulieu, #beaulieuinternationalgroup, #tessutica, #ghprivateequity, #hcapitalventuresgroup

Gerelateerd nieuws
 
Designtrends volgens Jysk
lees verder
Jodeco opnieuw opgestart
Jodeco Glass maakt een doorstart onder de nieuwe eigenaren Duif International en B Living. Daarmee is de continuïteit van het merk verzekerd en blijft het bestaande assortiment glasproducten beschikbaar voor klanten.
lees verder
 
Interieurclubawards 2025
lees verder
Eeuwenoude charme Carpet Edition
Carpet Edition introduceert de Nomad - collectie, gebaseerd op de charme van de Berberse en Marokkaanse cultuur.
lees verder
Rolluiken thuis in jouw stijl
[Sponsored artikel] - Ben je bezig met het upgraden van je huis? Er zijn verschillende manieren om je woning comfortabeler en veiliger te maken. Zoals het laten plaatsen van rolluiken.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden