Banenwinkel voor retail

Donderdag 25 mei 2023

Inretail opent per 1 juni een tijdelijke banenwinkel in Deventer, met als doel om werkzoekenden, werkgevers en andere betrokkenen in de non-food retail met elkaar te verbinden.
Banenwinkel voor retail

Inretail opent op 1 juni in hartje Deventer een pop-up Banenwinkel als antwoord op de krappe arbeidsmarkt. Het is een landelijke primeur. Ondernemers en toekomstige retailtoppers kunnen elkaar er ontmoeten, deelnemen aan workshops, talenten testen doen en coaching gesprekken voeren. Op de ‘wall of talent’ worden vraag en aanbod gekoppeld en een instore selfiespot zorgt voor een gouden randje aan het winkelbezoek. De pop-up Banenwinkel is de eerste in een serie van meer. Ook in andere steden worden samen met lokale ondernemersorganisaties namelijk plannen uitgewerkt.

 

De eerste Banenwinkel opent om 9.00 uur in de Korte Bisschopstraat, een A1 winkellocatie die van woensdag tot en met zaterdag inspiratie gaat bieden (foto). Jan Meerman, algemeen directeur Inretail: 'We trekken zes weken lang samen met lokale ondernemersorganisaties alles uit de kast om te laten zien dat werken in een winkel geweldig is. Als je talent er past, is het de mooiste baan van de wereld en daarom dagen we iedereen uit zijn kwaliteiten te komen testen. Potentiële verkooptalenten kunnen hun kwaliteiten ontdekken in de Banenwinkel en matchen we met lokale werkgevers om dromen en ambities waar te maken. Voor wie ooit een winkelbaan heeft overwogen, is dit het moment om twijfel om te zetten in actie en naar de pop-up store te komen. Voor werkgevers is dit een uitgelezen kans om op een andere manier potentiële werknemers te ontmoeten en medewerkers te stimuleren hun kwaliteiten verder te ontwikkelen.'

 

De lokale pop-up store verbindt ondernemers en toekomstige medewerkers. Tot 8 juli is de Banenwinkel een ontmoetingsplek waar bezoekers ontdekken welke workshops of opleidingen interessant voor hen zijn en waar loopbaancoaches klaar staan om persoonlijke gesprekken te voeren. Tegelijk wordt het een plek om te laten zien wat het vak zo mooi maakt en wat de retail non-food te bieden heeft. Lokale ondernemers gaan ook hun vacatures delen via de Banenwinkel.

 

De Banenwinkel past in de aanpak van INretail om antwoorden te vinden op de krappe arbeidsmarkt. In april ging ook een succesvolle social media imago campagne van start die focust op generatie Z en jonge millennials.

 

De pop-up Banenwinkel in Deventer komt tot stand dankzij support van Stichting Deventer Binnenstadmanagement, het Ondernemershuis en de gemeente Deventer.



Links

www.inretail.nl
www.werkindewinkel.nl
www.ongewoontalent.nl

Tags

nieuws, interieur, retail, nonfoodretail, banenmarkt, banenwinkel, vacatures, arbeidsmarkt, krapte, aanpak, branchevereniging, medewerkers, winkel, opleidingen, workshop, loopbaanbegeleider, loopbaan, coach, popupstore, gemeente, binnenstad, stadmanagement, #inretail, #deventer, #ondernemershuis

Gerelateerd nieuws
Verdere daling consumentenvertrouwen
Het consumentenvertrouwen in Nederland blijft dalen. Ook het moment voor doen van grote aankopen wordt steeds ongunstiger voor de consument.
lees verder
 
Nieuwe accountmanager Intr Utrecht
lees verder
Groei Intergamma
Intergamma, het bedrijf achter de Gamma– en Karwei-bouwmarkten, heeft de omzet en marge in 2025 zien stijgen, zo blijkt uit het jaarverslag.
lees verder
Fonq en Naduvi verkocht
De curatoren van woonwebwinkel Fonq hebben de handelsnamen Fonq en Naduvi verkocht. Dat melden verschillende media op basis van informatie uit het faillissementsdossier.
lees verder
 
Vernieuwde Meubelbeurs wereld
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden