Aplomb krijgt wandvariant

Maandag 16 februari 2026

Foscarini breidt de Aplomb-collectie uit met Aplomb mini wall, een nieuwe wandlamp ontworpen door Lucidi Pevere. Het ontwerp lijkt op de oorspronkelijke Aplomb, maar is compacter en geschikt voor zowel binnen- als buitentoepassingen.
Aplomb krijgt wandvariant
Aplomb krijgt wandvariant Aplomb krijgt wandvariant

De wandversie behoudt het karakteristieke gebruik van beton, het materiaal dat de Aplomb-serie kenmerkt. De lamp projecteert een geconcentreerde neerwaartse lichtbundel, waarmee ze geschikt is als accentverlichting in woonomgevingen en als functionele oplossing in contractprojecten.

 

Aplomb is gebaseerd op een spanningsveld tussen materiaal en vorm. Beton, doorgaans geassocieerd met de bouw, krijgt binnen deze collectie een nieuwe rol als verfijnd materiaal voor interieur- en lichtontwerp. Foscarini werkt hiervoor met een speciaal ontwikkeld betonmengsel dat in een mal wordt gegoten. Dit maakt een lamp mogelijk met zeer dunne wanden en een glad afgewerkt oppervlak.

 

Het productieproces vindt volledig in Italië plaats en is gebaseerd op ambachtelijke kennis van specialisten in betonbewerking. Volgens Foscarini laat de Aplomb-collectie daarmee zien hoe technische uitdagingen kunnen worden vertaald naar een esthetisch en functioneel ontwerp. De armaturen zijn geschikt voor zowel interieur- als exterieurconcepten.

  

FK Projecten is de vertegenwoordiger van Foscarini in de Benelux.



Links

www.fkprojecten.nl
www.foscarini.com
www.foscarini.it

Tags

Nieuws, Interieur, inrichting, wonen, woon, woning, residentieel, project, verlichting, hanglamp, vloerlamp, verlichting, lamp, licht, led, dim, design, ontwerp, armatuur, diffuser, kap, lampenkap, #fkprojecten, #foscarini

Gerelateerd nieuws
Steigerhouten meubels lenteklaar?
[Sponsored artikel] - De winter is helaas nog niet voorbij. We moeten nog leven met een grijze lucht, koude wind en warme kleding. Toch kan jezelf al op de lente voorbereiden.
lees verder
Wereldwijd ontmoetingspunt
Frankfurt bevestigt haar positie als wereldwijd ontmoetingspunt voor interieur, design en projectinrichting met de beurzen Ambiente, Christmasworld en Creativeworld.
lees verder
Overname Kwantum en Leenbakker
De Duitse Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen.
lees verder
Nieuw directieteam EK Retail
Retailserviceorganisatie EK Retail kondigt een nieuwe structuur van het directieteam aan, met onder andere de benoeming van Frank Duijst tot ceo.
lees verder
Kindveilige trappen
[Sponsored artikel] - Als kleine kinderen net beginnen met lopen, zijn er veel dingen die je in huis moet aanpassen. Zo moet je boven- en onderaan de trap een hekje zetten, de hoeken van tafels afdekken en stopcontacten afschermen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden