Among-us op Milan Design Week

Dinsdag 08 april 2025

Na het debuut tijdens Heimtextil 2025, zijn de unieke objecten van Patricia Urquiola nu te zien tijdens de Milan Design Week. De installatie Among-us is dit keer te zien bij Alchemica in Palazzo Bovara.
Among-us op Milan Design Week

De twee centrale stukken uit Among-us, de sculpturale sofa Gruuvelot en de organisch gevormde Mushmonster, zijn speciaal ontworpen door Urquiola voor Heimtextil. Ze zijn niet zomaar zitobjecten, maar verhalende vormen die textiel, duurzaamheid en interactie combineren. Gruuvelot oogt als een levend organisme dat zich door de ruimte uitstrekt, terwijl Mushmonster – geïnspireerd op een reuzenpaddenstoel – voortdurend lijkt te transformeren. Beide zijn vervaardigd met innovatieve, duurzame technieken, waaronder een watergebaseerd, CO₂-besparend printproces.

 

Tijdens Milan Design Week zijn de objecten onderdeel van Alchemica, waarin het huis wordt benaderd als een veranderend organisme. Urquiola creëert ruimtes die inspelen op zintuigen, cycli en tegenstellingen. Gruuvelot krijgt een plek in een reflectieve ruimte vol licht en helderheid, symbool voor zuivering. Mushmonster staat in een indoor tuin waar biomorfe vormen en contrasten samenkomen in een continu spel van licht en beweging.

 

De samenwerking tussen Heimtextil en Urquiola krijgt in 2026 een vervolg. Voor de volgende editie van de textielbeurs, van 13 tot 16 januari in Frankfurt, werkt ze aan een volledig nieuwe installatie. Verwacht opnieuw een meeslepende ervaring waarin tactiele objecten worden gecombineerd met digitale projecties en geluid – een volgende stap in het herdefiniëren van textiel in interieurontwerp.



Links

www.heimtextil.messefrankfurt.com

Tags

nieuws, interieur, beurs, frankfurt, textiel, vloeren, karpetten, gordijnen, huishoudtextiel, trends, presentatie, interesse, bezoekers, exposanten, trendhal, installatie, designinstallatie, elementen, textielontwerp, ontwerper, designer, materialiteit, evolutie, duurzaam, circulair, virtueel, fysiek, #heimtextil, #milaan, #patriciaurquiola

Gerelateerd nieuws
Westwing groeit aanzienlijk in 2025
Westwing overtreft zijn eigen doelstellingen op het gebied van EBITDA, cashflow en marge. Voor 2026 streeft de aanbieder van woon- en interieurartikelen naar verdere groei door uitbreiding, schaalvergroting en een sterkere marktpositie in Europa.
lees verder
Negatiever economisch beeld
Het Economisch beeld in Nederland is iets negatiever in maart, vooral door grotere negativiteit bij de Nederlandse consument.
lees verder
 
Jysk neemt filialen Leen Bakker over
lees verder
 
Overname Verilin
lees verder
Kave Home opent in Gent
Kave Home heeft zijn eerste eigen winkel in België geopend, in het hart van Gent en breidt daarmee het landennetwerk uit.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden