AI verkoper in showroom

Maandag 02 juni 2025

In Gouda heeft Plafondhogedeur de eerste onbemande showroom van Nederland geopend waar een AI-verkoper je helpt met je aankoop.
AI verkoper in showroom

In de winkel van Plafondhogedeur van sta je oog in oog met Joost: een digitale deurenspecialist die je alles vertelt over plafondhoge deuren, van stijl en afmetingen tot bestelling.


In het hart van de showroom staat een zelfontwikkelde zuil met touchscreen, voorzien van Joost: een geavanceerde AI-chatbot die fungeert als digitale adviseur. Bezoekers kunnen hier op elk moment vragen stellen over het assortiment en direct via de webshop een deur naar wens configureren.

 

Voor wie online al een eerste indruk heeft opgedaan van de producten biedt de showroom de mogelijkheid om deze in het echt te bekijken. Joost is 24/7 beschikbaar om resterende vragen en onzekerheden weg te nemen, zodat de bestelling met een gerust gevoel geplaatst kan worden. Na het voltooien van de order wordt er persoonlijk ingemeten, waarna de deur vakkundig wordt gemonteerd.

 

De AI-verkoper is ontwikkeld door Ask-i. Onder de motorkap draait een combinatie van real-time video en spraak (via Webrtc), Gpt-4o van OpenAI, en een kennisbank op maat. Zo krijg je vriendelijk advies en antwoorden, direct afgestemd op jouw voorkeuren – zonder keuzemenu’s of standaardpraatjes.

De deuren kun je in de showroom gewoon zien, voelen en combineren. Joost helpt je daarna stap voor stap om je bestelling te plaatsen. De technologie is schaalbaar en ook beschikbaar voor andere retailers die advies willen automatiseren zonder in te leveren op persoonlijke aandacht.

 

Bron: Emerce.nl



Links

plafondhogedeur.nl

Tags

nieuws, interieur, winkel, showroom, plafond, hogedeur, website, webshop, digitaal, verkoper, AI, AI-personeel, ontwikkeling, advies, assortiment, touchscreen, configuratie, vragen, order, inmeten, persoonlijk, vakkundig, montage, deur, kennisbank, maatwerk, technologie, schaalbaar, #aski, #plafondhogedeur

Gerelateerd nieuws
 
Masha de Boer overleden
lees verder
Huishoudens kopen minder
De consumptie van Nederlandse huishoudens krimpt in februari, ook het volume in duurzame consumptiegoederen is dalend.
lees verder
Sterke groei woninginrichting februari
De Nederlandse detailhandel heeft 1,3% meer omgezet in februari 2026. De groei van meubel- en woninginrichtingswinkels is echter een stuk hoger.
lees verder
Krachtenbundeling beurzen
De woningstofferingsvakbeurs Incoda en de Hout Interieur Beurs bundelen hun krachten tijdens nieuw gezamenlijk vakevent in Gorinchem in september 2026.
lees verder
Regendouche kiezen
[Sponsored artikel] - Een regendouche kiezen die past bij jouw badkamer en ritme? Een regendouche is meer dan een luxe douchekop en vaak het eerste waar je oog op valt in een moderne badkamer.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden