Achteraf betalen in winkels gaat door

Donderdag 06 februari 2025

Klarna wil niet stoppen met het aanbieden van achteraf betalen voor winkels, mede omdat er vraag is naar dit product.
Achteraf betalen in winkels gaat door

Betaaldienst Klarna is niet van plan gehoor te geven aan de oproep van het Nederlandse kabinet om te stoppen met het aanbieden van achteraf betalen in fysieke winkels, zo meldt het ANP. Dat heeft landenmanager Matthew Scott van het Zweedse fintechbedrijf gezegd in een gesprek met de Tweede Kamer. Klarna is de grootste aanbieder van 'buy now, pay later' (BNPL).

 

Er is nu eenmaal vraag naar het product, zowel bij winkeliers als klanten, aldus Scott. Hij benadrukt dat het bedrijf ook in winkels goed controleert of gebruikers meerderjarig zijn en het product dat zij kopen ook kunnen betalen. Veelal gaat het om mensen die ook online al gebruikmaken van Klarna.

 

De opstelling van Klarna kan concurrenten voor een dilemma plaatsen. Topman Hans Langenhuizen van het soortgelijke bedrijf In3 zegt bijvoorbeeld 'niet altijd een voorstander' te zijn van uitgesteld betalen in stenen winkels. Maar als concurrenten dit wel aanbieden en dat hem klanten dreigt te kosten, sluit hij niet uit dat hij ook mee zal gaan: 'Ik heb wel een bedrijf te runnen.'

 

Andere deelnemers aan het gesprek zijn terughoudender. Billink en Riverty laten weten geen plannen te hebben om hun diensten ook in fysieke winkels te gaan aanbieden. Zij stellen dat hun product is bedoeld om mensen zekerheid te bieden bij onlineaankopen, niet om betalingen uit te stellen.



Links

www.klarna.com

Tags

nieuws, interieur, overheid, maatregelen, brief, tweedekamer, minister, overleg, ministerie, staatssecretaris, financien, rechtsbescherming, betalen, achteraf, aanbieders, providers, klanten, onderzoek, consumenten, schulden, betalingsachterstand, #ministerievanfinancien, #klarna, #billink, #riverty, #in3

Gerelateerd nieuws
Nieuwe commisaris EK retail
Ondernemer Paul Berden van de bekende winkelketen Berden uit Venlo-Blerick treedt toe tot Raad van Commissarissen van EK Retail.
lees verder
Ruim 3% groei detailhandel
De Nederlandse detailhandel heeft ruim 3% meer omgezet in maart, zo meldt het CBS. Meubels en woninginrichting daalden in omzet.
lees verder
 
Nieuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden