Aanhoudende omzetstijging woonbranches

Maandag 05 december 2016

De Nederlandse detailhandel heeft in het derde kwartaal 1,2% meer omgezet dan in hetzelfde kwartaal van 2015. De omzet steeg hiermee voor het achtste kwartaal op rij.
Aanhoudende omzetstijging woonbranches
Aanhoudende omzetstijging woonbranches

De internetverkopen zijn opnieuw veel harder gegroeid dan de omzet van fysieke winkels volgens het CBS. De totale online omzet nam met 14,3% toe, pure webwinkels met 17,8%, multi-channelers met 9,4%.

Na zes kwartalen van stijgende omzetten hadden non-foodwinkels in het tweede kwartaal voor het eerst een daling (-0,4%). Ook in het derde kwartaal van dit jaar werd minder omgezet: 15,6%! Vooral het aantal winkels in schoenen (2012-2016: -18,7%) en consumentenelektronica (-8,5%) daalde drastisch.

Maar niet alle non-food deelbranches kampten met omzetdalingen: vooral de woon- en de doe-het-zelfbranche profiteerden van een verder aantrekkende woningmarkt. De omzet van keukenwinkels nam in het derde kwartaal met 6,9% toe, bouwmarkten met 7,1% en winkels in woonartikelen met 3,9%. De woon- en de doe-het-zelfbranche houden de opwaartse lijn dus vast: de omzet van winkels in woninginrichting groeit al sinds het derde kwartaal van 2014.

Na vijf jaar van daling van het aantal keukenwinkels laat 2016 voor het eerst weer een stijging te zien. In 2016 steeg het aantal keukenwinkels met 4 procent tot in totaal 885. Ook het aantal winkels met een algemeen assortiment aan woonartikelen steeg in 2016 met 2,7 procent tot bijna 2.100 winkels.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen

Gerelateerd nieuws
Positief besluit overname
Orlando Capital mag Kwantum en Homefashion overnemen, zo is vandaag besluiten door de ACM.
lees verder
Nieuwe woonboulevard
Retail Estates start met de bouw van een nieuwe woonboulevard in Kampenhout (VlaamsBrabant, België). De oplevering van het retailpark met een oppervlakte van 20.000 m˛ is voorzien voor eind 2027.
lees verder
Aandacht voor periferie
Woonboulevards verdienen een vaste plek in de Nota Ruimte en die wordt nog gemist door brancheorganisatie Inretail, die een brief met drie aandachtspunten stuurde aan Tweede Kamerleden.
lees verder
 
Lichtwoche: 3.500 bezoekers
lees verder
Opgeruimd staat netjes!
[Sponsored artikel] - Is het in huis vies of rommelig, dan kom je maar moeilijk tot rust. Doe er regelmatig wat aan, anders verwaarloos je je woning teveel om lekker te kunnen wonen. Maar hoe houd je je huis netjes?
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden