80 jaar Leolux

Dinsdag 27 mei 2014

Leolux bestaat 80 jaar en dat viert ze met de opening van een permanente tentoonstelling en de publicatie van een boek. Beide geven een kijkje achter de schermen van de Limburgse meubelfabrikant.
80 jaar Leolux

Sinds 22 mei is het mogelijk om bij Leolux nostalgisch terug te blikken. De fabrikant zocht via internet een groot aantal eigen ontwerpen terug, restaureerde ze en bracht ze samen in een permanente overzichtstentoonstelling. Het Leoluxmuseum is onderdeel van de rondleidingen door de Leoluxfabriek vanuit het bezoekerscentrum Via Creandi (zie foto) in Venlo. De tentoonstelling geeft een kleurrijk beeld van de interieurtrends die het beeld van de Nederlandse huiskamers sinds 1934 bepaalden: de kleurrijke sixties, de behoudende jaren zeventig en de zakelijke jaren tachtig; maar ook recenter, de periode waarin de elektronica zijn intrede deed.


De recent overleden Harry de Groot is de schrijver van het boek Talenten, dat de geschiedenis van Leolux beschrijft. De Groot was in de jaren zestig en zeventig hoofd design bij Leolux en later docent bij de Eindhovense Design Academy. Vijf jaar geleden schreef De Groot de eerste editie van het boek, dat nu door voormalig directeur Jeroen Sanders is aangevuld tot een tweede editie, waarin ook de overgang naar de nieuwe generatie wordt beschreven. Het boek vertelt niet het traditionele verhaal over de producten, maar belicht (de keuzes en inspanningen van) de Leoluxmensen, die door de jaren heen al hun talenten inzetten om het familiebedrijf succesvol te maken.



Links

www.leolux.nl

Tags

meubel, zitmeubel, bank, stoel, fauteuil, ontwerp, design, interieur

Gerelateerd nieuws
Flow Interior en Design Tales samen
Flow Interior en Design Tales, beide actief in de vertegenwoordiging van internationale designmerken in de Benelux, openen per 1 oktober een gezamenlijke showroom. De nieuwe locatie moet dienen als ontmoetingsplek voor interieurprofessionals en hun klanten.
lees verder
Meer bezoekers Woonindustrie
De Najaarsvakdagen bij De Woonindustrie trokken dit jaar meer bezoekers dan eerdere edities. Het interieurcentrum in Nieuwegein vormde begin september opnieuw het startpunt van het interieurseizoen.
lees verder
Hout maakt gelukkig
Ons brein houdt van hout, zo blijkt uit neurowetenschappelijk onderzoek dat recent is uitgevoerd en door brancheorganisatie Fedustria naar buiten is gebracht.
lees verder
Bruisende editie Incoda
Het interieurvakevent Incoda in Gorinchem sluit een bruisende editie af met veel bezoekers en enthousiasme over de uitstraling en het aanbod.
lees verder
Circulaire ontwerpwedstrijd Incoda
Tijdens het interieurvakevent Incoda (Interieur Collectie Dagen) afgelopen zondag tot dinsdag werden er duurzame ciculaire producten getoond en door een jury beoordeeld. Erperium werd de winnaar met Cliff Refine!
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden