80 jaar Leolux

Dinsdag 27 mei 2014

Leolux bestaat 80 jaar en dat viert ze met de opening van een permanente tentoonstelling en de publicatie van een boek. Beide geven een kijkje achter de schermen van de Limburgse meubelfabrikant.
80 jaar Leolux

Sinds 22 mei is het mogelijk om bij Leolux nostalgisch terug te blikken. De fabrikant zocht via internet een groot aantal eigen ontwerpen terug, restaureerde ze en bracht ze samen in een permanente overzichtstentoonstelling. Het Leoluxmuseum is onderdeel van de rondleidingen door de Leoluxfabriek vanuit het bezoekerscentrum Via Creandi (zie foto) in Venlo. De tentoonstelling geeft een kleurrijk beeld van de interieurtrends die het beeld van de Nederlandse huiskamers sinds 1934 bepaalden: de kleurrijke sixties, de behoudende jaren zeventig en de zakelijke jaren tachtig; maar ook recenter, de periode waarin de elektronica zijn intrede deed.


De recent overleden Harry de Groot is de schrijver van het boek Talenten, dat de geschiedenis van Leolux beschrijft. De Groot was in de jaren zestig en zeventig hoofd design bij Leolux en later docent bij de Eindhovense Design Academy. Vijf jaar geleden schreef De Groot de eerste editie van het boek, dat nu door voormalig directeur Jeroen Sanders is aangevuld tot een tweede editie, waarin ook de overgang naar de nieuwe generatie wordt beschreven. Het boek vertelt niet het traditionele verhaal over de producten, maar belicht (de keuzes en inspanningen van) de Leoluxmensen, die door de jaren heen al hun talenten inzetten om het familiebedrijf succesvol te maken.



Links

www.leolux.nl

Tags

meubel, zitmeubel, bank, stoel, fauteuil, ontwerp, design, interieur

Gerelateerd nieuws
Lema toont wonen als geheel
Lema presenteerde zijn meubelen tijdens Salone del Mobile op een stand die het interieur benaderde als doorlopende leefomgeving. Hier stond een ruimtelijk concept centraal waarin wonen, opbergen en slapen in elkaar overlopen.
lees verder
 
Huus maakt doorstart
lees verder
 
Alize outdoorlijn van Kettal
lees verder
Artifort in Milaan
Artifort presenteert tijdens Salone del Mobile vier nieuwe ontwerpen en twee herintroducties. De collectie wordt vanaf 21 april officieel gelanceerd en is te zien in hal 22, stand B39.
lees verder
 
Leolux toont Olen en Milo
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden