107 miljoen woningen door renovatie

Zaterdag 04 juli 2026

In een nieuw Green Paper stelt Velux dat Europa tot 107 miljoen extra woningen kan creëren binnen de bestaande gebouwvoorraad. Het onderzoek zet uiteen hoe renovatie kan bijdragen aan gezonder, duurzamer en betaalbaarder wonen.
107 miljoen woningen door renovatie

Velux, bekend van onder meer dakramen, daglichtoplossingen en ventilatieproducten, presenteerde het Re:Living onderzoek op vrijdag 3 juli. Het is de volgende stap binnen het Living Places-programma. De presentatie vond plaatst in Barcelona, waar een dag later ook de Tour de France startte, waarvan Velux officieel partner is.

 

Met Re:Living richt Velux zich op de vraag hoe renovatie kan uitgroeien van losse projecten tot een schaalbare aanpak voor bestaande gebouwen. Hiervoor werkt het bedrijf samen met onder meer IBA’27, DGJ Architektur en Transsolar Klimaengineering. De partijen kijken naar beter ruimtegebruik, binnenklimaat, milieu-impact en betaalbaarheid.

 

De Green Paper The Housing We Need for the Future We Want vormt de onderzoeksbasis. Velux ontwikkelde deze publicatie met Bpie, Artelia, Rise Regenerative Spatial Systems en No Objectives. Volgens het onderzoek kunnen renovatie, herbestemming en slimmer gebruik van bestaande gebouwen ruimte bieden aan miljoenen extra woningen.

 

Re:Living bouwt voort op het Living Places-programma, waarin eerder onderzoek plaatsvond naar nieuwbouw met een lagere milieu-impact. De focus verschuift nu naar bestaande gebouwen, met aandacht voor CO₂-uitstoot, materiaalgebruik, biodiversiteit en leefkwaliteit.

 

De aanpak bestaat uit vier onderdelen: Think, Scope, Design en Cover. Daarmee willen de betrokken partijen renovatie structureren: van het concreet maken van de waarde van bestaande gebouwen tot het ontwikkelen van passende ingrepen en het zoveel mogelijk behouden en opnieuw benutten van materialen en energie.

 

Met Re:Living wil Velux kennis delen en samenwerking binnen de bouwsector stimuleren om renovatie op grotere schaal mogelijk te maken. De volgende stappen zijn het realiseren van de eerste projecten volgens de gepresenteerde filosofie, om zo te laten zien dat dit echt mogelijk is.



Links

www.velux.nl
www.velux.be
www.velux.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, daglicht, raam, venster, raambekleding, interieurbekleding, rolgordijn, zonwering, balkonvenster, dakraam, raamdecoratie, raamdecoratiestof, vouwgordijn, gordijn, Velux, lichtstraat, daglichtkoepel, daglicht, renovatie #velux, #livingspaces, #reliving

Gerelateerd nieuws
Economisch beeld minder negatief
Het conjunctuurbeeld volgens de Conjunctuurklok van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was in juni minder negatief dan in mei. In de Conjunctuurklok van juni presteerden 9 van de 13 indicatoren slechter dan hun langjarige trend.
lees verder
 
Meer merken op 1e Trendz/Showup
lees verder
 
Nieuwe directeur Hubo
lees verder
Spoga+gafa blijft in juni
De outdoor beurs Spoga+gafa blijft ook de komende jaren in juni plaatsvinden. Na de editie van 2026 heeft Koelnmesse dit besloten, omdat dit tijdstip toch beter aansluit op de markt en wensen van de internationale tuinbranche.
lees verder
Idd Cologne met designfestival
Idd Cologne gaat een samenwerking aan met het nieuwe Design Season Cologne. Samen met Orgatec moet eind oktober 2026 een gezamenlijke designweek ontstaan die de beurs, de stad en de creatieve sector dichter bij elkaar brengt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden